Poseł Czesław Siekierski o posiedzeniu Rady Naczelnej PSL i Tusku

Data publikacji: 03.07.2021 22:06
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z kraju
03.07.2021. Warszawa. Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego

03.07.2021. Warszawa. Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego
Fot. Jarosław Kalinowski/Facebook

Wspieranie i promowanie akcji szczepień przeciw COVID-19, a także przebieg kampanii sprawozdawczo-wyborczej ugrupowania były głównymi tematami posiedzenia Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jak informuje poseł Czesław Siekierski, świętokrzyski parlamentarzysta PSL - termin rady nie był w żaden sposób związany z wydarzeniami, jakie organizowały dziś w Warszawie inne partie polityczne.

- Podejmowane były kwestie związane z funkcjonowaniem ugrupowania, jak również ważne kwestie z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego - zaznacza.

- Podjęliśmy ważny apel o kontynuację i promocję akcji szczepień przeciwko koronawirusowi. To jest nasza powinność, nie tylko wobec siebie, ale także naszych najbliższych w domu czy w pracy. Jeżeli chcemy osiągnąć bezpieczeństwo i odporność zbiorową, poziom wyszczepienia powinien osiągnąć co najmniej 70 proc. populacji. Nie możemy dać się uśpić chwilowym spadkom liczby zachorowań, ponieważ specjaliści zapowiadają, że po wakacjach może nam zagrażać kolejna fala COVID-19 - wyjaśnia poseł.

Na mocy tej uchwały wszyscy samorządowcy PSL są zobowiązani do pomocy każdej osobie, która będzie chciała się zaszczepić.

Komentując powrót Donalda Tuska do kierowania Platformą Obywatelską, świętokrzyski parlamentarzysta PSL stwierdził, że ta decyzja byłego premiera jest najwygodniejsza dla Prawa i Sprawiedliwości i Jarosława Kaczyńskiego.

- Mimo, że w przestrzeni medialnej ten powrót oceniany jest jako pewne zagrożenie dla partii rządzącej uważam, że Prawo i Sprawiedliwość potrzebuje paliwa do walki i pewnej wojny z realnym przeciwnikiem. Powrót Tuska i sięganie po argumenty z czasów sprawowania przez niego rządów może także odświeżyć i pogłębić podziały społeczne - dodaje.

Zdaniem Czesława Siekierskiego, wyborcy PSL w większości nie są nastawieni przychylnie do powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. Jak zaznacza poseł - partie opozycyjne w większości nie będą chciały stać pod jednym sztandarem przewodniczącego Platformy, z obawy przed utratą tożsamości oraz swojego elektoratu.

Michał Kita 

Reklama