Poseł Dorywalski honorowym obywatelem

Data publikacji: 27.08.2020 14:11
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.08.2020 Krasocin. Nadanie tytułu honorowego obywatela gminy posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu. Na zdjęciu poseł Bartłomiej Dorywalski przed sztandarem gminy.

27.08.2020 Krasocin. Nadanie tytułu honorowego obywatela gminy posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu. Na zdjęciu poseł Bartłomiej Dorywalski przed sztandarem gminy.
Fot. Anna Głab / Radio Kielce

Poseł Bartłomiej Dorywalski z Prawa i Sprawiedliwości otrzymał dziś tytuł honorowego obywatela gminy Krasocin.

Wśród najważniejszych spraw, które udało się przeprowadzić, dzięki pomocy parlamentarzysty, a wcześniej wicewojewody świętokrzyskiego, wskazywano pomoc przy zdobyciu dofinansowania na remont zabytkowego wiatraka, remonty dróg i samochody dla jednostek OSP.

Wójt Krasocina Ireneusz Gliściński, uzasadniając decyzję o nadaniu honorowego obywatelstwa mówił, że dzięki działalności posła wiele się w gminie zmieniło.

- Pukałem do wielu drzwi, żeby zdobyć pieniądze na różne inwestycje, dopiero wsparcie posła Dorywalskiego i jego zaangażowanie pomagało zdobyć potrzebne fundusze - mówił wójt.

To między innymi pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych na remonty dróg, pozyskanie samochodów gaśniczych dla jednostek OSP czy pół miliona złotych na remont zabytkowego wiatraka, który jest wizytówką gminy.

- Obiekt od dawna czekał na renowację, jeszcze dwa lata i nie byłoby czego ratować. Teraz stanie się naszą dumą, którą będziemy mogli pokazywać gościom - dodał wójt. 

27.08.2020 Krasocin. Nadanie tytułu honorowego obywatela gminy posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu. Na zdjęciu poseł Bartłomiej DorywalskiFot. Anna Głab / Radio Kielce

Parlamentarzysta był wzruszony uroczystością.

- Można działać na rzecz lokalnej społeczności na wiele sposobów, to np. drogi, kanalizacja czy wodociągi. W przypadku Krasocina dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont wiatraka dała mieszkańcom powód do dumy z dziedzictwa swojego regionu - mówił poseł.

Tytułu gratulowali parlamentarzyście, m.in. senator Krzysztof Słoń i doradca wojewody, poseł poprzednich kadencji Maria Zuba. Senator przypomniał, że działania na rzecz wsparcia samorządów możliwe są dzięki grupie osób, to ich praca, inspirowana przez posła Bartłomieja Dorywalskiego dała tak widoczne efekty.

Z kolei Maria Zuba mówiła, że na tytuł honorowego obywatela trzeba zapracować, nie da się go kupić, tym bardziej jest więc cenny, bo świadczy o wdzięczności mieszkańców.

Bartłomiej Dorywalski jest trzecim honorowym obywatelem gminy Krasocin, w 2012 roku wyróżnieni zostali dwaj kapłani - ks. Daniel Kaziorski i ks. Ignacy Sepioło.

Reklama