Poseł KO zachęcał do udziału w II turze wyborów

Data publikacji: 04.07.2020 19:20
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.07.2020. Jędrzejów. Spotkanie w biurze poselskim Bartłomieja Sienkiewicza

04.07.2020. Jędrzejów. Spotkanie w biurze poselskim Bartłomieja Sienkiewicza
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Bartłomiej Sienkiewicz, poseł Koalicji Obywatelskiej namawiał w Jędrzejowie do wzięcia udziału w II turze wyborów prezydenckich i oddawania głosów na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

Jak powiedział, spotkanie w Jędrzejowie odbywa się w kluczowym momencie, kiedy decyduje się obraz Polski na najbliższe 5 lat, a nawet może na dłużej. Jak dodał, 12 lipca odbędą się bardzo ważne wybory, chyba najważniejsze w nowożytnej polskiej historii. Z sondaży wynika, że między kandydatami na prezydenta Rafałem Trzaskowskim i Andrzejem Dudą jest niewielka różnica, dlatego o zwycięstwie będą decydowały niewielkie liczby głosów. Może to być różnica 100-150 tys. głosów, a 1 proc. stanowi około 160 tys. wyborców. Dlatego w ostatnich dniach kampanii wyborczej trzeba walczyć o głosy kandydatów na prezydenta, którzy odpadli w I turze oraz o głosy tych którzy nie głosowali 28 czerwca - podkreślał poseł Sienkiewicz.

- Bardzo państwa proszę, abyście w tym ostatnim tygodniu zmobilizowali się i poszukali wśród swoich sąsiadów, znajomych i krewnych, nie ludzi, którzy w I turze głosowali na Andrzeja Dudę i uważają, że jest idealny, ale takich ludzi, którzy głosowali m.in. na Szymona Hołownię, Władysława Kosiniaka-Kamysza, czy Krzysztofa Bosaka. Proszę was, abyście myśleli o swoich najbliższych jak o całej Polsce, aby Polska, którą dziś podczas spotkania reprezentujecie wygrała 12 lipca. To szansa, aby kolejne osoby namówić do głosowania na kontrkandydata obecnego prezydenta - mówił poseł Bartłomiej Sienkiewicz.

W spotkaniu posła Bartłomieja Sienkiewicza z mieszkańcami Jędrzejowa, jakie odbyło się w biurze poselskim udział wziął również wiceprezydent Kielc Arkadiusz Kubiec.

 

Reklama