Poseł Krzysztof Lipiec: to będzie oddech dla miasta

Data publikacji: 02.06.2021 11:37
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.05.2021. Starachowice. Konferencja prasowa na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, Marek Materek - prezydent Starachowic

02.05.2021. Starachowice. Konferencja prasowa na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, Marek Materek - prezydent Starachowic
Fot. Krzysztof Lipiec / Facebook

Oddechem dla miasta nazwał poseł Krzysztof Lipiec, północno-zachodnią obwodnicę Starachowic. Finalizowane są prace przygotowawcze do tej inwestycji, która została wpisana do rządowego programu stu obwodnic.

Obwodnica ma przebiegać, od drogi wojewódzkiej, między Bugajem a Elaboracją i omijać po stronie zachodniej Starachowice. Tam będą zjazdy do zakładów znajdujących się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a droga ma łączyć się z mostem nad Kamienną. Powstanie on w ramach programu Mosty dla Regionów przypomniał poseł Krzysztof Lipiec.

- Na tę budowę już jest przeznaczone 136 mln zł. Most, a właściwe estakada będzie miała prawie kilometr długości i docelowo połączy drogi krajowe numer 42 i 9 - opisuje parlamentarzysta.

W tym momencie trwają prace przygotowawcze. Prezydent Starachowic Marek Materek wyjaśnia, że dokumentacja techniczna i wszystkie niezbędna zezwolenia na prowadzenie budowy już zostały uzyskane.

- Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który będzie inwestorem, niebawem będzie mógł ogłosić przetarg na wybudowanie obwodnicy - dodaje.

Poprawie bezpieczeństwa w mieście ma służyć także przebudowa przejść dla pieszych. Z 200 zadań, które będą realizowane w województwie, 30 przypadło na powiat starachowicki - informuje poseł Krzysztof Lipiec.

- Łączna kwota przeznaczona na te zadania to ponad 28 mln zł. Cieszę się, że tak znacząco poprawi się bezpieczeństwo na drogach w moim mieście. Dofinansowanie dostało 18 zadań zgłoszonych przez gminę Starachowice oraz 12 zaproponowanych przez powiat starachowicki, ale na drogach w obrębie miasta - mówi poseł.

Reklama