Poseł Lipiec apeluje: stop agresji

Data publikacji: 23.11.2020 18:21
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości

Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Coraz więcej wulgaryzmu w przestrzeni publicznej, coraz ostrzejszy język pseudodialogu (bo już nikt z nikim poważnie nie rozmawia - każdy wygłasza mniej lub bardziej sensowne monologi) - to obecnie codzienność naszego życia społecznego” - pisze poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości na swoim profilu w portalu społecznościowym.

Parlamentarzysta zwraca uwagę, że język dotychczas zarezerwowany dla marginesu społecznego coraz częściej jest wykorzystywany przez celebrytów i polityków. Jego użycie nazywa dewastacją tysięcy lat naszej cywilizacji.

„Agresja zazwyczaj maskuje braki w edukacji i wychowaniu, zabija myślenie, cofa nas do czasów bezwzględnej walki o byt, pozbawionej nie tylko jakichkolwiek zasad, ale również troski o innych” - pisze poseł.

„Wszystkie te osiągnięcia stoją dzisiaj przed fałszywym lustrem, które odbija jedno agresywne słowo WY…..Ć, suflowane przez skrajnie wulgarną grupkę lewackich aktywistek” - dodaje.

Poseł pyta retorycznie: „Czy w raju lewackich środowisk zatroskanych o LGBT, walczących z tradycyjną rodziną, kwestionującym wszelkie normy prawne i moralne chciałbyś żyć Drogi Czytelniku?”. I dodaje: „Dzisiaj chcą Ci dać prawo zabijania nienarodzonych dzieci „na życzenie”. Jutro mogą przyjść po Ciebie, uchwalając prawo do eutanazji”.

Cały wpis posła na Facebooku:

Tagi do tego wpisu
Reklama