Poseł Lipiec: myślę, że większość wahających się wyborców poprze Andrzeja Dudę

Data publikacji: 10.07.2020 08:30 / Data aktualizacji: 10.07.2020 10:01
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu

- Zależy nam na Polsce i na tym, aby głową państwa była osoba wiarygodna, sprawdzona w tych przecież niełatwych bojach politycznych, a taką jest prezydent Andrzej Duda - mówił na naszej antenie lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł Krzysztof Lipiec.

Gość Radia Kielce jest przekonany, że dzięki wytężonej pracy działaczy PiS zdecydowana większość wahających się jeszcze wyborców poprze ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę.

- Bardzo intensywnie pracowaliśmy przez te ostatnie 2 tygodnie, z chwilą, kiedy dowiedzieliśmy się, że skazani jesteśmy na tę drugą turę wyborów. Wszyscy włączyliśmy się w tę działalność na rzecz wspierania prezydenta Andrzeja Dudy. Odwiedziło nas wiele ważnych osób w państwie - podkreślił gość Radia Kielce.

- Był prezydent Andrzej Duda z ważną wizytą w Starachowicach, Mniowie, później pojechał na debatę do Końskich. Region odwiedziły też marszałek Sejmu Elżbieta Witek dwukrotnie, szefowa resortu pracy Marlena Maląg. Wczoraj w regionie mieliśmy istotną wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, który objechał Skarżysko, Ostrowiec, Sandomierz, Busko i Jędrzejów - zaznaczył poseł Lipiec.

Jak mówił parlamentarzysta, to były bardzo dobre spotkania z mieszkańcami, podczas których szef rządu zachęcał do udziału w wyborach i oddania głosu na Andrzeja Dudę, ale również obnażał słabości kontrkandydata.

- Premier przypomniał, że pan Trzaskowski do góry nogami odczytał prognozę spadku produktu krajowego brutto, a więc dochodu narodowego w poszczególnych krajach i z tej prognozy wynika, że w Polsce będzie najmniejszy ubytek dochodu narodowego, gdzie Trzaskowski mówi, że jesteśmy skazani na klęskę, że u nas będzie ten spadek największy, a to jest nieprawda - zaznaczył poseł. 

Krzysztof Lipiec powiedział, że to właśnie dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie możliwa była realizacja wielu ważnych programów społecznych.

- To on zabiegał, aby Polakom żyło się lepiej. Przed 2015 roku nie było programu „500 plus”. To dzięki prezydentowi Dudzie udało się ten projekt wprowadzić. Nie zapominajmy, że to kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski podpisał kartę LGBT, a prezydent Andrzej Duda Kartę Rodziny. Opowiadamy się za tradycyjną, polską rodziną. Dobrze, że prezydent zainicjował działania umożliwiające zakaz adoptowania dzieci przez parę ludzi będących w związku jednopłciowym - dodał poseł.

Pytany, kogo mogą poprzeć niezdecydowani jeszcze wyborcy, stwierdził, że elektorat dla prezydenta Dudy zostanie powiększony.

- Myślę, że znacząca część lewicy opowie się za poparciem Andrzeja Dudy, również elektorat Konfederacji - znaczna jego część poprze konserwatywne punkty programu wyborczego kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Dla nas ważne jest, aby Polacy poszli do wyborów, aby pokazać światu, że jesteśmy gotowi wybrać właściwego kandydata - dodał lider PiS w regionie.

Reklama