Poseł Lipiec o narodowej kwarantannie: były konsultacje ze specjalistami od epidemiologii

Data publikacji: 18.12.2020 08:30
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Narodowa kwarantanna to kolejna trudna decyzja rządu, którą podjęto, aby uniknąć najbardziej dramatycznego scenariusza - powiedział poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, komentując wczorajszą decyzję ministra zdrowia.

- Jak zawsze w takiej sytuacji przeprowadzono konsultacje ze specjalistami od epidemiologii. Oceniając ostatnie miesiące walki z pandemią, można stwierdzić, że wszystkie kroki podejmowane przez rząd, a często krytykowane przez opozycję, pozwoliły nam uniknąć najgorszych scenariuszy, które były udziałem wielu europejskich krajów. Mam nadzieję, że i tym razem kwarantanna pozwoli uniknąć tragicznych skutków zapowiadanej trzeciej fali koronawirusa - zaznaczył.

Poseł podziękował także społeczeństwu za wytrwałość i odpowiedzialność w walce z pandemią.

Gość Radia Kielce komentując przyjęty wczoraj budżet państwa na przyszły rok stwierdził, że jest on w dużej mierze uzależniony od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

- Nikt nie przewidywał w tym roku koronowirusa i jego gospodarczych skutków. W związku z tym rząd musiał przyjąć nowelizację budżetu, przeznaczając olbrzymie pieniądze na przeciwdziałanie skutkom pandemii. To miliardy złotych przekazane przedsiębiorcom czy samorządom w ramach sześciu tarcz antykryzysowych. Dzięki nim obroniliśmy około sześciu milionów miejsc pracy, a recesja jest mniejsza niż w innych europejskich krajach - dodał.

Także przyszłoroczny budżet przewiduje wsparcie dla samorządów i przedsiębiorców, ale również realizację wszystkich programów socjalnych, np. „Rodzina 500 plus”, wypłatę 13. i 14. emerytury oraz ich waloryzację.

 

Reklama