Poseł Lipiec: prezydent ma zdolność do wsłuchiwania się w głosy wyborców

Data publikacji: 19.06.2020 08:30 / Data aktualizacji: 19.06.2020 09:21
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.06.2020 Rozmowa Dnia. Krzysztof Lipiec - poseł PiS

19.06.2020 Rozmowa Dnia. Krzysztof Lipiec - poseł PiS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To już kolejna wizyta głowy państwa w regionie świętokrzyskim, a druga z kolei w samym Pińczowie - przypomniał na naszej antenie lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł Krzysztof Lipiec. Jak podkreślił gość Radia Kielce, możliwość spotkania starającego się o reelekcję Andrzeja Dudy z mieszkańcami Pińczowa ma szczególny wymiar, ponieważ właśnie tam istnieje firma GOMAR związana z przemysłem przetwórczym.

- Daje ona miejsca pracy, ale też jest odbiorcą produktów rolnych wytwarzanych przez rolników  pobliskich miejscowości. Mam nadzieję, że tak będzie również w przyszłości. Ci polscy rolnicy mają stawiane pewnego rodzaju bariery, aby ich produkty dostawały się poprzez duże sieci handlowe na obszar handlowy. Taka jest niestety zaszłość, że łatwiej jest trafić podmiotom zagranicznym, niż naszym rodzimym na rynek - podkreślił poseł Krzysztof Lipiec.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że polskim producentom pomoże „Plan dla wsi” ogłoszony przez rząd dwa lata temu.

Krzysztof Lipiec powiedział, że dzisiejsze spotkania ze świętokrzyskimi wyborcami będą bardzo dobre i skuteczne w walce o zwycięstwo wyborcze prezydenta Andrzeja Dudy, zwłaszcza że coraz bliżej głosowania 28 czerwca.

- Wiele problemów jest przekazywanych w trakcie tych rozmów, a prezydent ma zdolność do wsłuchiwania się w głosy wyborców. Dał temu nie raz wyraz, że to współdziałanie z rządem PiS daje wymierne efekty i możliwość realizacji programów społecznych. Również spotkanie prezydenta RP i przywódcy USA Donalda Trumpa jest podkreśleniem, jak ważne dla Stanów Zjednoczonych są nasze wspólne relacje - podkreślił poseł Krzysztof Lipiec.

Gość Radia Kielce wyraził nadzieję, że wyborcy wezmą to wszystko pod uwagę, oddając głosy na Andrzeja Dudę.

Prezydent w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury spotka się o godzinie 10.00 z członkiniami kół gospodyń wiejskich. Później (10:50) przewidziano rozmowy z rolnikami na pińczowskim Placu Targowym, a o 11.25 głowa państwa odwiedzi firmę GOMAR i spotka się z dziennikarzami.

O godz. 13.00 prezydent będzie rozmawiał z mieszkańcami w Jędrzejowie na scenie letniej przed Centrum Kultury.

O godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie z mieszkańcami Kielc na placu Artystów.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WIZYTY ANDRZEJA DUDY W ŚWIĘTOKRZYSKIEM

Reklama