Poseł Lipiec: rząd bierze pełną odpowiedzialność za swoje decyzje [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 26.03.2021 08:07
Autor: Ewa Golińska , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.03.2021. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

26.03.2021. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Zaostrzenie obostrzeń epidemicznych jest konieczne, by zmniejszyć transmisję wirusa - podkreślił Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Drugim czynnikiem, ograniczającym rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 są szczepionki - dodał gość Radia Kielce i podkreślił, że bardzo ważne jest odpowiedzialne podejście całego społeczeństwa do przestrzegania zasad sanitarnych.

Odnosząc się do opinii środowisk lewicowych, że oprócz szkół, przedszkoli, żłobków, instytucji kultury i rekreacji, galerii i sklepów wielkopowierzchniowych zamknięte powinny zostać także kościoły, parlamentarzysta stwierdził, że świątynie są szczególnym miejscem, w którym obecność wzmacnia zarówno duchowo, jak i psychicznie. Natomiast żądania przedstawicieli lewicy są przejawem walki politycznej.

- Jeśli jest ograniczona liczba uczestników nabożeństw, jeśli zachowany jest dystans społeczny, przestrzegany obowiązek dezynfekcji rąk i noszenia maseczek, to znacząco wpływa na ograniczenie transmisji. Nie uważam, by środowiska lewicowe były szczególnie zainteresowane zdrowiem publicznym Polaków, ale to jest ich ideologiczna walka z tym, co jest najcenniejsze dla Polaków, a więc z wiarą - dodał poseł.

Krzysztof Lipiec przypomniał, że w naszym kraju ograniczenia epidemiczne nie są najbardziej restrykcyjne i uciążliwe, mimo, że trwająca ponad rok pandemia wywołała zmęczenie społeczne.

- Nie mamy godziny policyjnej, sytuacja gospodarcza jest opanowana, co jest związane z tym, że rząd podejmował do tej pory bardzo dobre decyzje. Z drugiej zaś strony, polskie społeczeństwo te uciążliwości brało na swoje barki, dlatego dziś Polska jest stawiana jako wzór, świadczy także pomoc medyczną dla innych państw. Polscy medycy pomagają zagranicą, szczepią pracowników NATO - podkreślił poseł.

Komentując słowa publicysty Łukasza Warzechy, który stwierdził, że działanie rządu w sprawie epidemii jest klęską pod względem gospodarczym, psychologicznym, społecznym i zdrowotnym, parlamentarzysta powiedział, że ta opinia wpisuje się w głos opozycji. Krzysztof Lipiec zaznaczył, że rząd bierze pełną odpowiedzialność konstytucyjną i polityczną za swoje decyzje, a dotychczasowe działania wskazują, że te decyzje są właściwe. Oceny można będzie dokonać po zakończeniu pandemii - dodał.

Parlamentarzysta podkreślił, że Polska ma dobre warunki ku temu, by można było odbudować to, co zostało zniszczone w trakcie obecnego kryzysu, związanego z pandemią. Służy temu Krajowy Plan Odbudowy, który wpisuje się w założenia planu Unii Europejskiej. Krzysztof Lipiec stwierdził, że jeśli wykażemy solidarność w walce z zagrożeniem epidemicznym, to damy radę temu nieszczęściu. - Gdybyśmy chcieli słuchać partii opozycyjnych, to pewnie byśmy już dawno na polu tej walki z koronawirusem polegli - dodał poseł.

Reklama