Poseł Lipiec: rząd prowadzi prace, aby pomoc dla przedsiębiorców była jak największa

Data publikacji: 05.02.2021 09:56
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Poseł Krzysztof Lipiec

Poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Rząd robi wszystko, aby recesja w polskiej gospodarce spowodowana pandemią koronawirusa była jak najmniej dotkliwa - powiedział na naszej antenie szef świętokrzyskich struktur PiS, poseł Krzysztof Lipiec.

Gość Radia Kielce przypomniał wskaźniki opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny dotyczące poziomu recesji w odniesieniu do produktu krajowego brutto.

- To jest spadek dochodu narodowego o 2,8 proc., co sytuuje nas na tle innych państw Unii Europejskiej, w ten sposób, że ten wskaźnik jest trzy razy mniejszy, niż ten, który będzie dotyczył ubytku dochodów narodowych w państwach wysoko rozwiniętych starej UE, więc mamy czym się pochwalić w tej niełatwej sytuacji - mówi poseł Lipiec.

Jak dodał, rząd prowadzi prace, aby pomoc dla przedsiębiorców była jak największa, by wszystkie branże, które zostały dotknięte koronakryzysem, otrzymały wsparcie.

- I tak się staje, bo z dnia na dzień widzimy, że coraz więcej tych obszarów jest kierowanych do pomocy. Rząd wydał już 300 mld zł na walkę z koronawirusem, w tym 200 mld dotarło do polskich przedsiębiorców, tak, aby oni zachowali miejsca pracy - zaznaczył parlamentarzysta. 

Przypomnijmy, premier Mateusz Morawiecki przekonywał wczoraj w Kielcach, że rok 2021 będzie bardzo dobry dla polskiej gospodarki.

- Na pewno z budżetu państwa, a także od strony regulacyjnej będziemy wspierać polskich przedsiębiorców, by jak najszybciej mogli odbudować rynek po epidemii. To ważne dla polskich pracowników, dla wszystkich rodaków, aby było jak najwięcej dobrze płatnych miejsc pracy, by sytuacja wróciła do stanu sprzed pandemii jeszcze w tym roku - mówił.

 

adv adv
Wiadomości
Reklama