Poseł Lipiec uzupełnia księgozbiór w Iwaniskach

Data publikacji: 11.05.2021 15:17
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.05.2021 Iwaniska. Na zdjęciu (od lewej):  Marek Staniek - wójt Iwanisk, Dominika Religa - p.o dyrektora Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach, poseł Krzysztof Lipiec

11.05.2021 Iwaniska. Na zdjęciu (od lewej): Marek Staniek - wójt Iwanisk, Dominika Religa - p.o dyrektora Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach, poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Tydzień Bibliotek, czyli akcja promująca czytelnictwo a także znacznie książek trwa w całym kraju do 15 maja. Inicjatywę wspierają także świętokrzyscy parlamentarzyści.

Poseł Krzysztof Lipiec postanowił przekazać kilkadziesiąt książek ze swej prywatnej kolekcji do Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.

Parlamentarzysta podkreśla, że wszystkim bibliotekarzom należą się słowa uznania nie tylko od święta, za ich wkład w edukację kolejnych pokoleń.

- W dobie powszechnej komputeryzacji mało kto sięga po książkę, dlatego rozwój i promocja czytelnictwa to bardzo poważne wyzwanie z którym zmagają się bibliotekarze i biblioteki. Dziś do Iwanisk z mojej prywatnej biblioteki przywiozłem kilkadziesiąt książek, związanych przede wszystkim z ziemią świętokrzyską. Warto także u nas promować nasz region, bo być może nie wszyscy mieszkańcy dobrze znają jego walory - dodaje.

Krzysztof Lipiec podkreśla, że czytelnictwo i czytanie ma przed sobą przyszłość, ponieważ jest to czynność, która nie tylko pozwala zdobywać nowe umiejętności, ale także lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

Jak mówi Dominika Religa pełniąca obowiązki Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach, placówka posiada obecnie ponad 26 tys. książek, a każde uzupełnienie księgozbioru jest niezwykle cenne. Jak zaznacza mimo pandemii COVID-19 zainteresowanie czytelnictwem na terenie gminy utrzymuje się na zadowalającym poziomie.

adv adv
Wiadomości
Reklama