Poseł Lipiec: w tej kampanii ścierają się dwie wizje Polski

Data publikacji: 04.07.2020 10:18
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.07.2020. Starachowice. Konferencja posła Krzysztofa Lipca. Na zdjęciu: poseł Krzysztof Lipiec, radna Agnieszka Kuś, radna Marta Zięba

04.07.2020. Starachowice. Konferencja posła Krzysztofa Lipca. Na zdjęciu: poseł Krzysztof Lipiec, radna Agnieszka Kuś, radna Marta Zięba
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Do udziału w wyborach i głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę zachęcał dziś na targu w Starachowicach poseł Krzysztof Lipiec i działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas indywidualnych rozmów z mieszkańcami miasta przedstawiali najważniejsze założenia programu Andrzeja Dudy. Poseł Krzysztof Lipiec zwracał uwagę na kwestie przyszłości kraju.

- W tej kampanii ścierają się dwie wizje Polski. Ta, którą reprezentuje Andrzej Duda to wizja Polski silnej, bezpiecznej, liczącej się na arenie międzynarodowej. Druga wizja kraju, reprezentowana przez kontrkandydata zakłada zależność od innych narodów. To także wprowadzanie liberalizmu i postaw niezgodnych z tradycyjnymi wartościami bliskimi Polakom, np. ideologii LGBT - zauważył.

Parlamentarzysta dodał, że celem prezydentury Andrzeja Dudy jest Polska dumna, silna i dbająca o swoich obywateli. Przykładem są programy takie jak rodzina 500 plus, dobry start, trzynasta emerytura czy wsparcie dla młodych ludzi wchodzących na ścieżkę kariery zawodowej. W ostatnim czasie dzięki tarczy antykryzysowej udało się uratować 5 milionów miejsc pracy, już ponad 100 miliardów złotych zostało przekazane polskim przedsiębiorcom - wymieniał.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał także, że w najbliższy poniedziałek prezydent Andrzej Duda będzie gościł w naszym województwie, odwiedzi także Starachowice.

Reklama