Poseł Lipiec wspiera badanie nauczycieli

Data publikacji: 27.08.2020 14:48
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.08.2020 Wiślica. Na zdjęciu poseł Krzysztof Lipiec i nauczyciele oczekujący na pobranie materiału biologicznego do badań na obecność koronawirusa

27.08.2020 Wiślica. Na zdjęciu poseł Krzysztof Lipiec i nauczyciele oczekujący na pobranie materiału biologicznego do badań na obecność koronawirusa
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy zostali dziś przebadani w kierunku koronawirusa.

Inicjatorami akcji były władze samorządowe miasta, a w pomoc aktywnie włączył się poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, który zwrócił się o pomoc do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

Parlamentarzysta podkreśla, że badania dadzą nauczycielom pewność co do stanu zdrowia.

- Z całą pewnością takie badanie wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Nauczyciele chcą mieć pewność, że idąc do swoich podopiecznych są zdrowi, zwłaszcza kiedy w całym świecie panuje epidemia. To cenna inicjatywa władz samorządowych Wiślicy, że zdecydowały się na takie badania - podkreśla poseł.

Jacek Gocyk, przewodniczący Rady Miasta w Wiślicy sam jest nauczycielem. Jak mówi, on i reszta grona pedagogicznego chcą być pewni swojego bezpieczeństwa.

Joanna Białkiewicz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy informuje, że przebadanych zostało około 50 nauczycieli.

- W dobie pandemii każdy potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. My ze strachem rozpoczynamy rok szkolny. W szkole zachowanie dystansu jest bardzo trudne. Więc pewność, że jesteśmy zdrowi pozwoli nam spokojniej przystąpić do pracy - tłumaczy.

Marcin Zawierucha, dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu informuje, że jego pracownicy przeprowadzą badania genetyczne materiału biologicznego z wymazów pobranych od nauczycieli. To badanie bardzo precyzyjne i już jutro nauczyciele będą wiedzieli czy są zdrowi.

Dziś podobne badania przeszli również nauczyciele w gminie Tuczępy.

Reklama