Poseł Nowej Lewicy otworzył biuro w Busku-Zdroju

Data publikacji: 25.09.2020 20:13
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.09.2020. Busko-Zdrój. Otwarcie biura Nowej Lewicy. Na zdjęciu Andrzej Szejna - poseł

25.09.2020. Busko-Zdrój. Otwarcie biura Nowej Lewicy. Na zdjęciu Andrzej Szejna - poseł
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Poseł Nowej Lewicy Andrzej Szejna otworzył biuro w Busku-Zdroju. Placówka mieści się przy ulicy Partyzantów 22 w budynku zwanym Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców.

Andrzej Szejna poinformował, że biuro będzie siedzibą Nowej Lewicy, która powstała z połączenia Wiosny i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Będzie służyło mieszkańcom.

- Bardzo się cieszę, że po latach, Lewica wraca do Buska, również w postaci biura, chociaż zawsze fizycznie sercem tu była. Pracowaliśmy tu w samorządzie, pracowało tu wielu posłów ziemi świętokrzyskiej. Będziemy się zajmowali sprawami codziennymi, będziemy tu przyjmować interesantów, wyborców. Będziemy starali się im pomóc zarówno przy problemach natury prawnej, życiowych, wszystkich kwestiach, z którymi się do nas zwrócą - zaznaczył.

Parlamentarzysta dodał, że głównym celem pracy biura będzie rozwój tej części województwa w obszarze turystyki, turystyki zdrowotnej, rolnictwa, infrastruktury czy inwestycji.

Dyrektorem biura został Tomasz Kędzierski, przewodniczący rady powiatu SLD. Jak poinformował - w buskim biurze będą pełnione dyżury dwa razy w tygodniu w zależności od potrzeb. Ponadto, mieszkańcy będą mogli skorzystać z darmowych porad prawnych.

- Chcemy, aby nie tylko mieszkańcy Buska, ale też powiatu pińczowskiego, kazimierskiego, powiatów ościennych, mogli z nami porozmawiać, skorzystać z pomocy. Raz w miesiącu będzie obecny poseł Andrzej Szejna - dodał.

Biura posła Andrzeja Szejny są także w Kielcach, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku, Staszowie. W najbliższym czasie biuro zostanie otwarte w Końskich.

Porady prawne będą udzielane także zdalnie, online.

Reklama