Posłowie PiS promują ideę Polskiego Ładu

Data publikacji: 25.05.2021 14:46 / Data aktualizacji: 25.05.2021 18:55
Autor: Michał Kita , Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.05.2021. Końskie. Promowanie programu Polski Ład. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Piec - starosta konecki, poseł Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS, poseł Mariusz Gosek - Solidarna Polska

25.05.2021. Końskie. Promowanie programu Polski Ład. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Piec - starosta konecki, poseł Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS, poseł Mariusz Gosek - Solidarna Polska
Fot. Krzysztof Lipiec / Facebook

- To jest recepta na wychodzenie z kryzysu - tak o programie Polski Ład mówił w Końskich lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł Krzysztof Lipiec. To właśnie w tym mieście, działacze partii rządzącej rozpoczęli kampanię promującą założenia Polskiego Ładu.

KOŃSKIE

Poseł Krzysztof Lipiec szczególną uwagę zwrócił na odnowę polskiej gospodarki, ponieważ jak stwierdził, już najwyższy czas, by podnieść się po pandemii.

- Jesteśmy w takiej sytuacji, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że trzeba zacząć żegnać już koronakryzys, z którym boryka się cały świat. Trzeba jednak przyznać, że mimo tych przeciwności losu, Polska jest państwem, które w tym trudnym czasie dało sobie radę. Jesteśmy w czołówce państw europejskich, co sprawia, że wychodzimy z tego kryzysu obronną ręką - powiedział.

Poseł podkreśla, że w programie Polski Ład, zawarte są wszystkie najważniejsze elementy, które pozwolą nam żyć na dużo wyższym poziomie.

- Mam przekonanie, że nowa oferta Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy jest bardzo dobrym i strategicznym planem politycznym. To niejako recepta na wychodzenie z kryzysu. Założenia Polskiego Ładu dotyczą wszystkich obszarów życia, z którymi obcujemy na co dzień - wyjaśnił.

Poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski przytoczył wyniki sondaży CBOS, w której prawie 80 proc. Polaków przyznało, że jest zadowolonych z warunków życia w kraju.

- Ten wynik nie wziął się znikąd, musieliśmy na to zapracować. Wprowadziliśmy zatem szereg reform, ustaw oraz mechanizmy w zakresie instytucji, które zajmują się zwalczaniem przestępczości - stwierdził. Przypomniał także, że w czasach kiedy rządziła Platforma Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym, Polski nie było stać na takie programy, z których możemy korzystać teraz, a przez wyłudzanie VAT, z kasy państwa wypłynęło ponad 270 mld zł. Jak dodał, pokazuje to, że odpowiednie zabezpieczenie i gospodarowanie finansami, okazuje się skuteczne.

Starosta konecki Grzegorz Piec informuje, że powiat konecki, po raz pierwszy przekroczył w budżecie ponad 100 mln zł dochodu, co oznacza 25 proc. wzrost, na który składa się wsparcie z rządowym programów, takich jak Fundusz Inicjatyw Lokalnych.

WŁOSZCZOWA

Kolejnym przystankiem działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy promują program społeczno polityczny Polski Ład, była Włoszczowa. W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści i samorządowcy z powiatu włoszczowskiego.

25.05.2021. Włoszczowa. Kampania promująca program Polski Ład. Na zdjęciu (od lewej): Łukasz Karpiński - wicestarosta włoszczowski, Dariusz Czechowski - starosta włoszczowski, poseł Mariusz Gosek - Solidarna Polska, poseł Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS, poseł Bartłomiej Dorywalski - PiS, Anna Błaszczyk - radna powiatowa, Ireneusz Gliściński - wójt Krasocina i Damian Moroń - kierownik KRUS WłoszczowaFot. Michał Kita / Radio Kielce

Jak stwierdził starosta Dariusz Czechowski, tylko w ostatnich latach, dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości do powiatu włoszczowskiego trafiło prawie 30 mln zł.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur PiS, prezentując główne założenia Polskiego Ładu stwierdził, że jest to program, który odpowiada na wszystkie problemy Polaków. Jak dodał, to nie tylko program wspierający polskie rodziny, ale ma na celu uzdrowienie całej polskiej gospodarki po pandemii.

Natomiast poseł Bartłomiej Dorywalski podkreślał, że realizacja wszystkich postulatów Polskiego Ładu doprowadzi do poprawy sytuacji ekonomicznej mieszkańców biedniejszych regionów Polski, a takim do niedawna był powiat włoszczowski. Poseł uważa, że że dużą szansą na poprawę sytuacji materialnej wielu polskich rodzin jest zapowiedź korzystnych zmian w podatkach, w tym między innymi zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł.

25.05.2021. Włoszczowa. Kampania programu Polski Ład. Na zdjęciu (od lewej): poseł Mariusz Gosek - Solidarna Polska, poseł Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS, poseł Bartłomiej Dorywalski - PiS, Ireneusz Gliściński - wójt KrasocinaFot. Michał Kita / Radio Kielce

 

JĘDRZEJÓW

To dobry polityczny projekt na skuteczne wyjście z kryzysu, wywołanego pandemią koronawirusa - mówił w Jędrzejowie poseł Krzysztof Lipiec, prezentując założenia Polskiego Ładu, najnowszego programu społeczno-gospodarczego Zjednoczonej Prawicy.

- Naszą ambicją jest to, by wieść na temat tego programu dotarła do każdego zakątka ziemi świętokrzyskiej. Dlatego dziś jesteśmy tutaj - mówił lider świętokrzyskiego PiS.

Krzysztof Lipiec zaznaczył, że Polski Ład zakłada przede wszystkim inwestycje w rodzinę, nie zapominając o wsparciu przedsiębiorczości, nowych inwestycji gospodarczych a także demografii.
Parlamentarzysta zwracał uwagę na wiele ułatwień dla ludzi młodych w zakresie wejścia w posiadanie własnego mieszkania, takich jak dofinansowanie wkładu własnego do 100 tys. zł czy możliwość budowania domu do 70 metrów kwadratowych bez zbędnej biurokracji.

25.05.2021. Jędrzejów. Kampania programu Polski Ład. Na zdjęciu (od lewej): Paweł Faryna - starosta jędrzejowski, poseł Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS, senator Krzysztof Słoń, poseł Mariusz Gosek - Solidarna Polska i Maria Barańska - wicestarosta jędrzejowskiFot. Michał Kita / Radio Kielce

W Jędrzejowie w akcji wziął udział także senator Krzysztof Słoń, który stwierdził, że Polski Ład niesie dobre wiadomości dla wszystkich obywateli.

- Ten program nie jest wprowadzany kosztem już istniejących pomocy socjalnych jakie realizuje rząd Zjednoczonej Prawicy. Oprócz już istniejącego programu 500 plus, który był tak bardzo kontestowany przez opozycję, teraz chcemy rozszerzyć wsparcie dla rodzin o 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko do 36 miesiąca życia. Stać nas na to jako państwo, aby w ten sposób wspierać rodziny. Te nakłady jeszcze zwiększamy - podkreślał.

Poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski, wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy podkreślał rolę bezpieczeństwa i zaufania, jako kluczowego czynnika w skutecznej realizacji programów obecnego rządu.

- Dzięki naszym działaniom, w najnowszych badaniach aż 85 proc. badanych Polaków twierdzi, że w kraju żyje im się bezpiecznie. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji wszystkich postanowień Nowego Ładu ten wskaźnik będzie jeszcze wyższy - dodaje.

W promocji Nowego Ładu w Jędrzejowie wziął udział także starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna, a także samorządowcy z terenu powiatu.

PIŃCZÓW

- Polski Ład to program, który pozwala na to, by nasz kraj wszedł na ścieżkę dobrego rozwoju - przekonywali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości w Pińczowie.

Poseł Krzysztof Lipiec skupił się na postulatach, dotyczących zmian w podatkach. Jak stwierdził, dotychczasowy system podatkowy w Polsce był bardzo niesprawiedliwy, ponieważ ci, którzy zarabiali najwięcej, płacili najmniejsze podatki. Dzięki realizacji programu Zjednoczonej Prawicy ma się to zmienić.

Jak wyjaśniał parlamentarzysta, zmiany w podatkach będą korzystne dla 90 proc. Polaków. Krzysztof Lipiec zaznaczał, że kolejne zmiany, jakie odczuje większość społeczeństwa w swoich portfelach, to między innymi zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, a także podwyższenie II progu podatkowego z 80 do 120 tys. zł.

W Pińczowie Polski Ład promował także poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski, który stwierdził, że program łączy wszystkie ugrupowania Zjednoczonej Prawicy w jednym celu: zapewnienia dobrej przyszłości dla naszego kraju. Jak dodał: kluczowe w realizacji wszystkich postulatów nowego programu społeczno-gospodarczego jest bezpieczeństwo, które wśród Polaków jest coraz większe, co potwierdzają także ostanie badania opinii.

25.05.2021. Pińczów. Kampania promująca program Polski Ład. Na zdjęciu, na pierwszym planie (od lewej): poseł Mariusz Gosek - Solidarna Polska, poseł Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski.Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Zdaniem wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, realizacja postulatów zawartych w Polskim Ładzie to recepta na dostatnie życie wszystkich obywateli.

- Ten program to coś więcej, niż tylko inwestycje w gospodarce. Odpowiada on na potrzeby wszystkich aspektów naszego życia. Czegoś takiego jeszcze w naszym kraju nie było - dodał.

Wojewoda zaapelował do mieszkańców o mobilizowanie samorządowców w swoich małych ojczyznach do tego, aby zechcieli skorzystać z dobrych rozwiązań, jakie niesie Polski Ład.

Pińczów, po Końskich, Włoszczowie i Jędrzejowie był już ostatnim punktem na dzisiejszej trasie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Jutro przedstawiciele tej partii będą promować założenia Polskiego Ładu w Starachowicach, Skarżysku Kamiennej, Kazimierzy Wielkiej i Busku- Zdroju.

Reklama