Posłowie PiS w Chmielniku: nie można dzielić Polski na aglomeracje i małe miejscowości

Data publikacji: 10.07.2020 14:41 / Data aktualizacji: 10.07.2020 14:57
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.07.2020. Chmielnik. Konferencja parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Mariusz Ściana - członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, Andrzej Kryj - poseł PiS, Agata Wojtyszek - poseł PiS, Bartłomiej Dorywalski - poseł PiS, Paweł Wójcik - burmistrz Chmielnika

10.07.2020. Chmielnik. Konferencja parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Mariusz Ściana - członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, Andrzej Kryj - poseł PiS, Agata Wojtyszek - poseł PiS, Bartłomiej Dorywalski - poseł PiS, Paweł Wójcik - burmistrz Chmielnika
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Przed przywróconym do działania w 2016 roku komisariatem policji w Chmielniku posłowie Prawa i Sprawiedliwości przekonywali do pójścia na wybory i oddania głosu na Andrzeja Dudę.

Agata Wojtyszek, Andrzej Kryj i Bartłomiej Dorywalski wskazywali na różnice w rozwoju małych miejscowości, takich jak Chmielnik, które są dostrzegalne na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

- Przykładem takich zmian może być przywrócenie działania posterunku policji w Chmielniku - mówiła poseł Agata Wojtyszek.

- Za czasów rządów PO-PSL zamknięte zostało ponad 400 posterunków, tysiąc szkół i tysiąc punktów pocztowych. Dziś możemy zdecydować, jaka będzie przyszłość Polski - mówiła parlamentarzystka.

Poseł Andrzej Kryj mówiąc o kluczowych decyzjach prezydentury Andrzeja Dudy wymieniał: rodzinę, pracę, bezpieczeństwo i rozwój. Przykładem takich działań jest odtwarzanie posterunków policji. Podobnie jest w przypadku straży pożarnej. Ta służba została w znaczący sposób w ostatnich latach doinwestowana. Duże zmiany podczas prezydentury Andrzeja Dudy zaszły także w przypadku wizerunku kraju za granicą. Polska ma silnych sojuszników, dla których jest znaczącym partnerem.

Poseł Bartłomiej Dorywalski mówił, że z jego doświadczenia samorządowego i parlamentarnego wynika że Polski nie należy dzielić na duże aglomeracje i małe miejscowości.

- Nie może być tak, że duże aglomerację są rozwijane, a małe stanowią jedynie źródło siły roboczej - mówił.

Dodał, że niedzielne wybory są najważniejsze w ostatnich trzech dekadach, bo zdecydujemy w którą stronę będzie szła Polska.

Burmistrz Chmielnika Paweł Wójcik zaznaczył, że gmina dużo zyskała na wspólnych działaniach rządu, prezydenta i samorządu.

- Posterunek policji, szkoły, drogi czy budynek dla jednostki straży pożarnej to wiele milionów złotych, które zmieniło oblicze samego miasteczka, jak i sołectw wchodzących w skład gminy - podkreślał.

Parlamentarzyści przypomnieli także o „Bitwa o wozy". Po drugiej turze, strażacy w gminach z najwyższą frekwencją w całym kraju dostaną 28 samochodów gaśniczych.

Reklama