Poszukiwani wolontariusze z gminy Nowiny

Data publikacji: 14.06.2021 12:48
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.06.2021. Na zdjęciu (od lewej): Kamila Piotrowicz - koordynator projektu „Aktywni obywatele” w gminie Nowiny i Joanna Sędziejewska - koordynator projektu „Aktywni obywatele” w Chęcinach

14.06.2021. Na zdjęciu (od lewej): Kamila Piotrowicz - koordynator projektu „Aktywni obywatele” w gminie Nowiny i Joanna Sędziejewska - koordynator projektu „Aktywni obywatele” w Chęcinach
Fot. mat. prasowe

Kilkudziesięciu osób poszukuje Lokalne Centrum Wolontariatu, które kilkanaście tygodni temu uruchomiono w Nowinach. W ramach projektu „Aktywni obywatele” wolontariusze będą mogli zaangażować się w działania społeczne na terenie gminy.

Damian Zegadło, specjalista od komunikacji w projekcie informuje, że wolontariusze będą pomagać np. przy organizowaniu wydarzeń kulturalnych, czy w schronisku dla zwierząt.

- Szukamy osób powyżej 13. roku życia, ale także pełnoletnich i seniorów, którzy chcą się zaangażować w pomoc innym. Dla wolontariuszy przygotowane są działania w zależności od ich predyspozycji, kwalifikacji i chęci. Można pomagać w schronisku dla zwierząt, osobom starszym i w świetlicy dla dzieci, ale także w wydarzeniach kulturalnych organizowanych na terenie gminy Nowiny - mówi Damian Zegadło.

Osoby, które będą chciały być wolontariuszami najpierw przejdą szkolenia.

- Każdy cykl obejmie 5 szkoleń o tematyce związanej z podstawami pracy w wolontariacie, aspektami prawnymi pracy wolontariusza, jego kompetencjami, metodami i narzędziami pracy, a także z organizacją własnych eventów lub akcji charytatywnych. Szkolenia odbędą się w dniach 17-19 czerwca - dodał Damian Zegadło.

Osoby, które chciałyby włączyć się w działania wolontaryjne mogą się zgłosić do Lokalnego Centrum Wolontariatu, które mieści się w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Perłowej 1 w Nowinach. Kontakt możliwy jest także drogą mailową wolontariat@silawoli.eu.

adv adv
Wiadomości
Reklama