Potężny wóz trafi do sandomierskich strażaków

Data publikacji: 16.07.2020 15:51
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Ma pojemnik na 5 tys. litrów wody, napęd na cztery koła i pełne wyposażenie potrzebne strażakom. Do sandomierskiej jednostki PSP, jeszcze w lipcu trafi nowoczesny wóz bojowy.

Zakup wartego około 1,2 mln zł pojazdu zostanie sfinansowany z unijnej dotacji. Auto na podwoziu MAN jest wyposażone w rozbudowane moduły m.in. do ratownictwa technicznego i drogowego. Znajdą się w nim m.in.: zestawy pił spalinowych pod potrzeby pracy strażaków, środki ochrony indywidualnej, zestaw pomp pożarniczych, sprzęt oświetleniowy i do ratownictwa medycznego.

- Ten samochód wraz z wyposażeniem pozwoli na pełną obsługę zdarzeń do których będziemy wzywani - podkreśla Piotr Krytusa komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

Obecnie jednostka w Sandomierzu ma 4 samochody ratowniczo-gaśnicze, kierowane w pierwszej kolejności do akcji. Są także samochody pomocnicze i pojazd do ratownictwa wodnego.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu będzie jedną z 46 jednostek w kraju do której trafi nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy.

Reklama