Powiat konecki żółtą strefą koronawirusa

Data publikacji: 27.08.2020 13:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

Powiat konecki został ogłoszony tzw. żółtą strefą, z powodu znaczącej liczby zachorowań na COVID-19 - poinformował Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Oznacza to, że w całym powiecie należy nosić maseczki lub przyłbice, w środkach publicznego transportu, w zakładach pracy i miejscach użyteczności publicznej, w sklepach oraz obiektach usługowych, w kościołach oraz miejscach przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego, a także na cmentarzach. Poza tym jest obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych, o ile niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego, czyli dystansu 1,5 m.

Jeżeli chodzi o spotkania okolicznościowe spotkania rodzinne, np. wesela, może w nich uczestniczyć maksymalnie 100 osób, nie licząc obsługi. Nie trzeba jednak zakrywać ust i nosa.

W żółtej strefie obowiązują także obostrzenia dotyczące wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Jeśli odbywają się one w zamkniętych pomieszczeniach lub w obiektach sportowych na otwartej przestrzeni, może w nich uczestniczyć maksymalnie 25 proc. osób z całkowitej liczby dostępnych miejsc. Wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos i zachowywać dystans 1,5 m. Jeśli wydarzenie odbywa się na otwartej przestrzeni, może w nim uczestniczyć maksymalnie 100 osób. Wszyscy muszą mieć osłonięte usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny.

W poniedziałek w powiecie koneckim służby sanitarne odnotowały 50 przypadków zakażenia koronawirusem, a dziś kolejne 12. Wszystkie osoby z koronawirusem były uczestnikami dwóch wesel, które w ostatnich dniach odbyły się w Końskich i w miejscowości Miedzierza w gminie Smyków.

Reklama