Powiat pińczowski „żółtą strefą” COVID-19. Wracają niektóre obostrzenia

Data publikacji: 06.08.2020 10:50
Autor: Radosław Podsiadły , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Łukasz Szumowski - minister zdrowia

Na zdjęciu: Łukasz Szumowski - minister zdrowia
Fot. KPRM

Powiat pińczowski został ogłoszony tzw. żółtą strefą zagrożenia w związku z licznymi przypadkami występowania zakażeń koronawirusem. Oznacza to, że zostaną tam przywrócone niektóre obostrzenia.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zdecydował o przywróceniu lokalnych obostrzeń, w związku z epidemią COVID-19. W 19 powiatach w kraju, określonych jako czerwona strefa, wprowadzone zostaną restrykcyjne obostrzenia, w strefie żółtej będą one łagodniejsze.

Ograniczenia zaczną obowiązywać od najbliższej soboty. W „czerwonej strefie” noszenie maseczek będzie obowiązkowe wszędzie. Liczba osób na weselach i innych uroczystościach rodzinnych zostanie ograniczona do 50. Wesela trzeba będzie rejestrować. Wracają też ograniczenia liczby pasażerów w komunikacji miejskiej. Będzie można korzystać z basenów, ale nie z siłowni.

W „żółtej strefie”, a więc również w powiecie pińczowskim, liczba uczestników wesel nie będzie mogła przekroczyć 100 osób. Będzie również obowiązek rejestracji uroczystości. Podobne zasady mają obowiązywać w wesołych miasteczkach, parkach rozrywki i na spotkaniach grupowych, m.in. konferencjach, wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

Grupa „czerwona”, w której jest najwięcej zakażeń, to powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski.

Do grupy „żółtej”, w której ograniczenia będą łagodniejsze, należą powiaty: wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski oraz Przemyśl.

Reklama