Powiat starachowicki planuje inwestycje na 2021 rok

Data publikacji: 30.12.2020 14:16
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Piotr Babicki - starosta babicki

Na zdjęciu: Piotr Babicki - starosta babicki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mimo trudnej sytuacji gospodarczej, powiat starachowicki planuje poważne inwestycje.

Przyszłoroczne wydatki powiatu zaplanowano na 127 mln zł, przy 119 mln zł dochodu. Deficyt ma być pokryty ze źródeł zewnętrznych, czyli dofinansowań rządowych i unijnych - informuje starosta Piotr Babicki.

Co jest w planach na 2021 rok? Kilka inwestycji drogowych, współfinansowanych z samorządami gmin Brody, Pawłów i Mirzec oraz przygotowanie dokumentacji technicznej dla budowy wiaduktu w Starachowicach Dolnych. Ponadto powiat planuje kompleksową termomodernizację budynku dydaktycznego oraz hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. To pozwoli szkole na pozostanie w dawnym budynku po prawie dwóch latach niepewności co do swojej przyszłości. Łączna wartość prac to 8 mln zł, 6 mln zł już jest z Funduszu Inwestycji Lokalnych, o kolejne dwa gmina aplikuje w kolejnym rozdaniu.

Kontynuowane będą prace przy remoncie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie, doposażaniu pracowni w Centrum Kształcenia Praktycznego oraz program walki z COVID-19. W przypadku pozyskania funduszy zewnętrznych, remontu doczeka się II Liceum Ogólnokształcące wraz z halą sportową i boiskiem.

Co najważniejsze, w nadchodzącym roku powiat nie zamierza zaciągnąć kredytu, będzie to drugi rok bez nowych pożyczek, ale wciąż do spłacenia są prawie 33 mln zł. W mijającym roku spłacono 3,2 mln zł zadłużenia.

Reklama