Powiat staszowski jednak działa. Jest jeden wyjątek

Data publikacji: 03.09.2020 15:58
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Gminy Bogoria

Urząd Gminy Bogoria
Bogoria. 02.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kwarantanna licznego grona samorządowców tj. wójtów i burmistrzów, dyrektorów szkół ponadpodstawowych i kilku innych jednostek z powiatu staszowskiego nie spowodowała zakłóceń w funkcjonowaniu urzędów oraz instytucji z tego terenu. Wyjątek stanowi Urząd Gminy w Bogorii, który jak wczoraj informowało Radio Kielce został całkowicie zamknięty.

Wójt Bogorii Marcin Adamczyk zachorował na koronawirusa. Kwarantanną objęto osoby, które uczestniczyły z nim w  posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Było to m.in 16 osób z gminy czyli połowa składu całego urzędu.

- Doszliśmy do wniosku, że w tej sytuacji nie ma sensu otwierać urzędu i wszyscy pracownicy są w domach. Pod koniec tego tygodnia będą wyniki testów. Jeśli będą negatywne pracownicy wrócą od poniedziałku i urząd będzie normalnie funkcjonował - powiedział wójt Marcin Adamczyk.

W gminie bez zmian działa Ośrodek Pomocy Społecznej, szkoły i inne instytucje ponieważ nikt z pracowników tych miejsc nie miał ostatnio kontaktu z wójtem.

Starosta staszowski Józef Żółciak poinformował, że Starostwo Powiatowe działa normalnie, zarówno on jak i wicestarosta mają ujemne wyniki testów na koronawirusa. Dyrektorzy czterech szkół ponadpodstawowych podległych starostwu są na kwarantannie. Izolacja osób, które miały kontakt z wójtem Bogorii potrwa do 5 września. Wszyscy mają wykonywane testy w kierunku COVID-19.

Negatywne wyniki otrzymał już m.in. wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz i burmistrz Oleśnicy Leszek Juda. Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć w pierwszym badaniu także otrzymał wynik negatywny koronawirusa, ale badanie musi być jeszcze powtórzone ponieważ kontaktował się z wójtem Bogorii także przy okazji innych okoliczności w późniejszym terminie.

Reklama