Powiat zapłaci przyszłym pielęgniarkom

Data publikacji: 28.12.2020 12:06
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.10.2017 Włoszczowa. Szpital powiatowy

18.10.2017 Włoszczowa. Szpital powiatowy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zarząd powiatu włoszczowskiego od przyszłego semestru będzie przyznawał stypendium naukowe pielęgniarkom, które po zakończeniu nauki zdecydują się na pracę w tamtejszym szpitalu.

Rafał Krupa, dyrektor placówki mówi, że ma to być zachęta dla młodych osób w podjęciu decyzji o pracy w lecznicy.

- Na ostatnim roku studiów licencjackich będzie można skorzystać ze wsparcia finansowego gdy jakaś osoba zadeklaruje pracę w naszym szpitalu. Będzie to zachęta dla przyszłych pracowników. W naszej sytuacji, gdzie personelu pielęgniarskiego jest tak niewiele, stypendia są fantastycznym rozwiązaniem. Obecnie brakuje nam kilkunastu pielęgniarek - dodał Rafał Krupa.

Łukasz Karpiński, wicestarosta powiatu włoszczowskiego informuje, że stypendium będzie przyznane na 10 miesięcy, ale później trzeba będzie podjąć pracę w szpitalu na okres minimum trzech lat.

- Natomiast jeżeli ktoś będzie kontynuował studia magisterskie, wówczas stypendium będzie mógł otrzymywać przez 20 miesięcy. Do odpracowania będzie musiał zadeklarować także minimum trzy lata - wyjaśnia Łukasz Karpiński.  

Stypendia dla przyszłych pielęgniarek w wysokości tysiąca zł mają być wypłacane od przyszłego semestru. Podobne wsparcie otrzymają również przyszłe pielęgniarki, które zadeklarują chęć pracy w miejscowym Domu Pomocy Społecznej.

Reklama