Powstaje spektakl teatralny o klubie sportowym „Pogoń” Staszów

Data publikacji: 18.06.2020 15:51
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Stadion Miejski w Staszowie

Stadion Miejski w Staszowie
Fot. Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie

Staszowski Ośrodek Kultury wraz ze swoją Grupą Teatralną „ Syrena” przygotowuje kolejny spektakl z życia lokalnego społeczeństwa. Tym razem, głównym tematem jest działalność Klubu Sportowego „Pogoń” Staszów od czasów powojennych do XX wieku.

Jak powiedział  Bartłomiej  Miernik, reżyser i scenarzysta,  spektakl będzie oparty przede wszystkim na wspomnieniach zawodników, trenerów, mieszkańców oraz anegdotach. Przedstawienie będzie mieć dużą dawkę humoru i energii. Wykorzystane zostaną archiwalne zdjęcia, afisze i inne dokumenty.

- Staram się szukać takich  tematów, które ludzi jednoczą bo dzisiaj społeczeństwo jest bardzo spolaryzowane. Piłka nożna jest  jednym z tematów najczęściej zbliżających ludzi. Spektakl będzie też łączyć metrykalnie, na jednej scenie zagrają razem seniorzy oraz młodzież - dodał Bartłomiej Miernik.

Obsada spektaklu poprzedzona była castingiem  dla osób w wieku od 13 do 19 lat. Prapremiera odbędzie się 5 lipca w Staszowskim Ośrodku  Kultury.

Przedstawienie Staszowskiego Ośrodka Kultury będzie czwartym z cyklu pt. „Opowieści lokalne”. Pierwszy dotyczył  Adama Bienia pochodzącego z Ossali,  jednego  z oskarżonych w procesie 16-tu na Łubiance w Moskwie, drugi był o kinie„ Syrena” przez wiele lat działającym  w Staszowie, a ostatni o trzech zakładach przemysłowych, które w latach 80-tych prężnie działały w tym mieście.

Reklama