Powstanie nowa ulica za rządowe pieniądze

Data publikacji: 07.10.2021 16:46
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.10.2021. Piekoszów. Przebudowa ul. Słonecznej

07.10.2021. Piekoszów. Przebudowa ul. Słonecznej
Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Nowa droga powstaje w miejscowości Micigózd w gminie Piekoszów. Ulica Słoneczna, dotychczas pozbawiona utwardzonej nawierzchni, przypominała bardziej polną drogę niż porządną ulicę. Niedługo to się całkowicie zmieni. Koszt gruntownego remontu tej trasy to ponad 700 tys. zł.

Wójt Piekoszowa, Zbigniew Piątek mówi, że budowa drogi jest istotnym przedsięwzięciem, zwłaszcza dla lokalnej społeczności.

- Jest to inwestycja ważna dla samorządu, ale przede wszystkim dla osób mieszkających w rejonie tej ulicy, które od wielu lat czekały na jej remont. W przeszłości, z uwagi na brak odwodnienia, często po obfitych opadach deszczu pojawiał się tam problem z podtopieniami pobliskich posesji - powiedział.

Większość robót budowlanych jest już na ukończeniu.

- Prace ziemne zostały zakończone. W ostatnich dniach położono także warstwę bitumiczną. Aktualnie prowadzone działania obejmują wykładanie rowów odwadniających płytami ażurowymi. W dalszej kolejności pozostaje jeszcze położenie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Zgodnie z planami przebudowa ulicy powinna potrwać do końca października - wyjaśnia.

Remontowana trasa ma 500 m. Przebudowa ul. Słonecznej to koszt niemal 750 tys. zł. Przy czym aż 75 proc. tej sumy pochodzi z dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Reklama