Powstanie nowy żłobek w gminie Chęciny

Data publikacji: 24.08.2020 15:32
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Ożarów. 27.03.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Osiemdziesięcioro dzieci będzie mogło znaleźć opiekę w żłobku i przedszkolu w Siedlcach w gminie Chęciny. Otwarcie placówki planowane jest w 2022 roku. Gmina podpisała już umowę z wykonawcą projektu budynku.

Burmistrz Chęcin Robert Jaworski informuje, że dokumentację projektową przygotowała Spółdzielnia Pracy ”Inwestprojekt Świętokrzyski” z Kielc. Jej koszt to 79 tys. zł. 

- Na terenie gminy działa już jeden żłobek w Chęcinach. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie ma tam wystarczającej liczby miejsc, dlatego postanowiliśmy zbudować kolejny. Nowa placówka będzie bezpieczna, energooszczędna i nowoczesna - zaznacza.

Będzie mieściła się przy drodze powiatowej Siedlce-Łukowa. Budynek zostanie ogrodzony i wykonane zostaną dojazdy oraz parkingi. Zaplanowano także plac zabaw.

Projektowanie będzie trwało 9 miesięcy. W tym czasie firma musi uzyskać pozwolenie na budowę. Potem ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy. Burmistrz dodaje, że władze będą starały się uzyskać dofinansowanie w ramach rządowego programu „Maluch+”.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.

Reklama