Pożar zabudowań gospodarczych w Baćkowicach

Data publikacji: 23.07.2020 07:44
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.07.2020. Baćkowice. Pożar zabudowań gospodarczych

23.07.2020. Baćkowice. Pożar zabudowań gospodarczych
Fot. OSP Baćkowice

Pożar w Baćkowicach w powiecie opatowskim.

Jak informuje kapitan Sylwester Kochanowicz, komendant PSP w Opatowie, płonęły trzy budynki gospodarcze na terenie dwóch sąsiadujących ze sobą działek. O pożarze zaalarmował strażaków w nocy, o godzinie 1.30 kierowca przejeżdżający drogą krajową 74.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że płoną trzy budynki gospodarcze i zagrożony jest budynek mieszkalny na sąsiedniej posesji - mówi Sylwester Kochanowicz.

Dodaje, że gdyby zgłoszenie wpłynęło 10 minut później, sytuacja byłaby o wiele gorsza.

Działania polegały nie tylko na gaszeniu, ale także na obronie budynku mieszkalnego, co ostatecznie się udało. Przed przyjazdem straży pożar gasić próbowali właściciele jednego z budynków. Jedna osoba zasłabła, druga doznała niewielkich oparzeń I stopnia na dłoniach i na twarzy. Poszkodowani nie trafili do szpitala, jednak na miejscu pomoc medyczną udzieliło pogotowie ratunkowe.  Jak mówi Sylwester Kochanowicz - straty są ogromne.

- Sporo nagromadzonych było urządzeń i maszyn rolniczych, czy warsztatowych. Tego mienia nie udało się już wynieść na zewnątrz - informuje Sylwester Kochanowicz.

W części budynków znajdowały się butle z gazem, jednak udało się je zabezpieczyć przed rozprzestrzenieniem się ognia.

Gaszenie ognia trwało od godziny 2.00 w nocy. Akcja dobiega końca.

Reklama