Poziom Wisły w powiecie sandomierskim nie stwarza zagrożenia

Data publikacji: 27.06.2020 10:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.06.2020. Sandomierz. Wisła

27.06.2020. Sandomierz. Wisła
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Opada poziom Wisły w powiecie sandomierskim. Nie wystąpiły żadne podtopienia ani przesiąki. O godzinie 8.00 Wisła w Zawichoście miała 570 cm, jej poziom zszedł poniżej stanu alarmowego o 50 cm. Od najwyższego stanu notowanego w ostatnich dniach nastąpił spadek o 109 cm.

Jak informowaliśmy, w ostatnich dniach w Zawichoście rzeka przekroczyła stan alarmowy, co niepokoiło służby i mieszkańców. Taką sytuację spowodował San, który dopływając w tym miejscu do Wisły, dodatkowo podwyższał jej poziom.

W Sandomierzu Wisła także ma tendencję spadkową. Jej poziom o godzinie 8.00 wynosił 399 cm i był niższy od stanu ostrzegawczego o ponad 20 cm. Nie ma żadnych zagrożeń, sytuacja jest opanowana.

Władze Zawichostu podkreślają, że polepszająca się sytuacja na Wiśle nie zmniejsza czujności służb, które cały czas będą monitorowały stan wałów i innych urządzeń, sprawdzając, czy podczas obniżania się wody nie dochodzi do przesiąków.

Dzisiaj strażacy zakończą prowadzone od wtorku odpompowywanie wody z kanału ożarowskiego w Zawichoście oraz z rowu melioracyjnego przy wale na ulicy Sandomierskiej.

Tagi do tego wpisu
Reklama