Poznają uroki powiatu koneckiego. Trwa rajd PTTK

Data publikacji: 12.09.2020 13:03
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.09.2020. Sielpia. XX Marsz po Medal

12.09.2020. Sielpia. XX Marsz po Medal
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

150 uczestników wyruszyło z Sielpi do Końskich w „XX Marszu po Medal” zorganizowanym przez konecki oddział PTTK.

12.09.2020. Sielpia. XX Marsz po MedalFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy: 12,5 km, 25 i 50 km. Piechurzy, którzy przyjechali na rajd ze Skierniewic w woj. łódzkim podkreślają, że chcą poznać województwo świętokrzyskie i dobrze się bawić.

- Tydzień temu zrobiłem próbny trening i dałem radę, więc zdecydowałem się tu przyjechać, by poznać okolicę. Nigdy nie byłem w województwie świętokrzyskim - mówi pan Paweł.

- Nie wiem, który to mój rajd. Zazwyczaj wybierałam dłuższe dystanse 50 lub 100 km. Tym razem wybrałam 25 km, bo towarzystwo jest fajne - dodaje pani Basia.

Magdalena Weber z koneckiego oddziału PTTK powiedziała, że w tym roku ze względu na pandemię uczestnicy wyruszają indywidualnie i dodaje, że wszystkie trzy dystanse cieszą się takim samym zainteresowaniem.

- W poprzednich latach najkrótszy dystans był wybierany przez zorganizowane grupy szkolne w tym roku dominują rodziny z dziećmi - mówi.

Jak dodaje, dominują piechurzy z województwa świętokrzyskiego, ale część osób przyjechała z ościennych województw: łódzkiego czy mazowieckiego. Uczestnicy pokonują dystans z Sielpi spod Ośrodka Wypoczynkowego „Bartek” przez Niebo do Końskich, gdzie przyznawane są medale.

12.09.2020. Sielpia. XX Marsz po MedalFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama