Poznaliśmy laureatów konkursu „Detektywi na start! Szukamy zimy”

Data publikacji: 26.01.2021 16:54
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Kultura
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. MorgueFile

120 prac fotograficznych w konkursie „Detektywi na start! Szukamy zimy” wpłynęło do Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Znamy już jego zwycięzców.

Wicedyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich i przewodnicząca jury Marzena Kądziela przypomina z uśmiechem, że gdy placówka ogłosiła konkurs, to w Końskich panowała raczej jesień, niż zima.

- Dlatego tytuł konkursu był trochę przewrotny - dodaje. - Chcieliśmy zmusić dzieci i młodzież do twórczego myślenia, ale także do wyjścia na zewnątrz, by w lesie, parku, na podwórku poszukać choćby śladów zimy - wyjaśnia.

Po kilku dniach jednak śnieżna zima dotarła na ziemię konecką. Chętni do udziału w konkursie mieli więc szerokie pole do popisu - dodaje wicedyrektor.

- Zdjęcia przedstawiają zimowe krajobrazy, ośnieżone drogi, drzewa, bałwany, tafle lodu, zamarznięte szyby i wiele jeszcze innych tematów - wymienia.

Prace wpłynęły nie tylko z Końskich, ale też wielu innych miejscowości, np. ze Starachowic, Kielc, czy Warszawy. Do zdobywców trzech pierwszych miejsc w trzech kategoriach trafią nagrody rzeczowe.

Nagrody dla mieszkańców Końskich i okolic będą do odebrania w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich przy ulicy Mieszka I 4. Do pozostałych zostaną wysłane pocztą.

Lista laureatów konkursu:

Kategoria dzieci do 11 lat:
I miejsce Paweł Piętowski 7 lat z Końskich
II miejsce Adam Jasiński 9 lat z Końskich
III Szymon Kowalczyk 11 lat ze Stąporkowa

Kategoria 12 - 14 lat:
I miejsce Wiktoria Majcher 12 lat ze Starachowic
II miejsce Julia Gromek 14 lat z Wyszyny Rudzkiej
III miejsce Kajetan Pataraja 12 lat z Warszawy

Kategoria szkoły średnie:
I miejsce Daniel Margas z Końskich
II miejsce Paulina Bator z Kielc
III miejsce Julia Szulc z Wyszyny Rudzkiej

Tagi do tego wpisu
Reklama