Poznaliśmy plany inwestycyjne gminy Strawczyn

Data publikacji: 31.01.2021 11:25
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Tadeusz Tkaczyk - wójt gminy Strawczyn

Na zdjęciu: Tadeusz Tkaczyk - wójt gminy Strawczyn
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Budowa hali sportowej w Strawczynku, kompleksu przedszkolno-żłobkowego w Promniku i Oblęgorku oraz rozbudowa drogi powiatowej prowadzącej przez miejscowości Ruda Strawczyńska, Kuźniaki, Hucisko, Oblęgór, Chełmce i Promnik - to najważniejsze zadania inwestycyjne gminy Strawczyn w bieżącym roku.

Jak mówi wójt Tadeusz Tkaczyk, w Strawczynku powstał już wielofunkcyjny stadion, nowoczesna pływalnia, brakuje jedynie hali sportowej. Koszt jej budowy to około 16 -18 mln zł, z czego gmina pozyskała już 3,5 mln zł z ministerstwa sportu. Pozostałe środki będą pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

- Chcielibyśmy, aby w Strawczynku powstał kompleks z prawdziwego zdarzenia, gdzie będzie kompletna infrastruktura do uprawiania sportu. Po wybudowaniu i oddaniu do użytku pływalni zauważyliśmy brak hali sportowej, a to miejsce niezbędne do ćwiczeń, zwłaszcza w okresie zimy - podkreśla wójt.

Kolejną ważną inwestycją jest budowa kompleksu przedszkolno-żłobkowego w Promniku i Oblęgorku.

- W tych miejscowościach jest największe zainteresowanie i potrzeba utworzenia takich placówek. Zostanie utworzonych 80 miejsc w przedszkolu i 20 w żłobku - mówi włodarz gminy.

W 2021 roku, w planach samorządu jest również remont ulic w Strawczynie i Rudzie Strawczyńskiej, a także dróg gminnych. Planowana jest także budowa oświetlenia drogowego w miejscowościach Niedźwiedź - Zaskale, Oblęgór, Korczyn, Kuźniaki, Promnik, Strawczyn i Strawczynek.

W bieżącym roku gmina chciałaby również przeprowadzić rewitalizację Strawczyna, a także rozpocząć budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszalnego w Oblęgorku. W planach jest też rozbudowa infrastruktury edukacyjnej i sportowej, w szkole w Rudzie Strawczyńskiej oraz doposażenie pracowni dydaktycznych w innych placówkach na terenie gminy Strawczyn.

Na tegoroczne inwestycje zostanie przeznaczonych około 18,5 mln zł.

Tagi do tego wpisu
Reklama