Praca urzędu gminy w Słupi Koneckiej ograniczona. Powód? Koronawirus

Data publikacji: 15.09.2020 09:46
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.09.2020 Słupia Konecka. Urząd Gminy

15.09.2020 Słupia Konecka. Urząd Gminy
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Urząd Gminy w Słupi Koneckiej obsługuje petentów w ograniczonej formie, bez wchodzenia do budynku. Ma to związek z wykryciem zakażenia Sars-Cov-2 u nauczycieli w Wólce i w sąsiedniej gminie Łopuszno.

Jak informuje Robert Wielgopolan, wójt gminy, kilku pracowników urzędu w Słupi Koneckiej miało kontakt z nauczycielami w gminie Łopuszno. W związku z tym wprowadzono ograniczoną obsługę petentów.

- Petenci obsługiwani są w punkcie obsługi klienta przy wejściu do urzędu. Część urzędników pracuje zdalnie z domów - mówi wójt.

Jak dodaje wójt, u jednej z nauczycielek szkoły w Wólce, która uczyła również w Łopusznie, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z tego powodu szkoła do piątku, 18 września będzie prowadzić nauczanie zdalne.

- Większość osób w szkole miało kontakt z nauczycielką, więc placówka dla ostrożności przeszła w tryb nauczania zdalnego - dodaje wójt.

Do szkoły w Wólce uczęszcza około 80 uczniów. Zamknięto też profilaktycznie szkołę w Pilczycy, choć nie ma tam zakażeń. Bez zmian działa tamtejsze gminne przedszkole.

Reklama