Pracę można znaleźć przez aplikację

Data publikacji: 15.10.2021 16:54
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Tysiące ofert pracy można znaleźć w nowej aplikacji ePraca. Umożliwia ona bezpłatne wyszukiwanie wakatów w całej Polsce.

Grzegorz Piwko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach informuje, że aplikacja została stworzona po to, aby ułatwić znalezienie pracy.

- Dotychczas funkcjonowała jedynie Centralna Baza Ofert Pracy. Jest to bardzo dobre narzędzie, z którego można korzystać na komputerze. Trzeba jednak zauważyć, że czasy się zmieniają i urzędy muszą za tym nadążać - mówi.

Aplikacja jest bardzo intuicyjna. Osoby, które chcą znaleźć zatrudnienie muszą kliknąć w zakładkę „oferty pracy”, a następnie wpisać stanowisko i miejscowość bądź województwo.

- Jest ona aktualizowana na bieżąco. Trzeba zauważyć, że działa ona dopiero od początku października i wiele rzeczy należy w niej jeszcze udoskonalić. Chodzi tu między innymi o szatę graficzną. Ponadto, obecnie narzędzie umożliwia znalezienie ofert, ale nie ma możliwości aplikowania przez nie na dane stanowisko - mówi.

W aplikacji znajdują się oferty pochodzące z wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy oraz ochotniczych hufców pracy.

Aplikacja jest dostępna jedynie na urządzenia z systemem Android. Ministerstwo Pracy Rodziny i Polityki Społecznej pracuje już nad rozwiązaniami, które umożliwią korzystanie z niej także użytkownikom systemu iOS.

Reklama