Prace przy budowie komisariatu w Chęcinach idą pełną parą

Data publikacji: 10.07.2020 14:04
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.07.2020 Chęciny. Budowa komisariatu policji. Na zdjęciu (od lewej): burmistrz Robert Jaworski, wiceminister Anna Krupka i senator Krzysztof Słoń

10.07.2020 Chęciny. Budowa komisariatu policji. Na zdjęciu (od lewej): burmistrz Robert Jaworski, wiceminister Anna Krupka i senator Krzysztof Słoń
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzili dziś Chęciny. Anna Krupka, wiceminister sportu oraz senator Krzysztof Słoń apelowali o pójście na wybory i oddanie głosu na Andrzeja Dudę.

Anna Krupka podkreślała, że wybrali miejsce szczególne, obrazujące pozytywne zmiany, które zachodzą w naszym kraju. Mowa o budowanym komisariacie policji.

Jak mówiła wiceminister, poprzednia władza, którą reprezentuje Rafał Trzaskowski, doprowadziła do likwidacji wielu instytucji i placówek ważnych dla mieszkańców.

- W tamtym czasie zlikwidowano ponad tysiąc szkół, prawie tysiąc placówek poczty, około 400 posterunków policji. Oni zwijali Polskę lokalną, my jako rząd Prawa i Sprawiedliwości w dobrej współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą rozwijamy Polskę – stwierdziła wiceminister.

Jak dodała, rząd doprowadził do przywrócenia 120 posterunków policji.

Senator Krzysztof Słoń podkreślił, że skorzystali na tym również mieszkańcy województwa świętokrzyskiego.

- To symboliczne miejsce, również dlatego, że tu powstaje coś bardzo ważnego, nowoczesny komisariat policji, na który czekają mieszkańcy Chęcin. Ale przecież niedawno otwieraliśmy przywrócony posterunek w Sitkówce-Nowinach. To także przecież Chmielnik i Bieliny – wymieniał parlamentarzysta.

Robert Jaworski, burmistrz Chęcin powiedział, że nowoczesna siedziba dla policjantów była bardzo potrzebna. Do tej pory komisariat mieścił się na skraju miasta, teraz funkcjonariusze będą praktycznie w centrum, tuż obok niedawno otwartego przedszkola. Inwestycja ma skończyć się w czerwcu przyszłego roku, ale prace idą znacznie szybciej, niż zakładano, więc najpewniej już w grudniu policjanci przeprowadzą się do nowego komisariatu.

Reklama