Prace przy obwodnicy Opatowa nabierają tempa

Data publikacji: 12.10.2021 11:09 / Data aktualizacji: 12.10.2021 13:54
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.06.2021 Opatów. Widok na miasto

01.06.2021 Opatów. Widok na miasto
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wykonawca obwodnicy Opatowa, firma Mostostal, w pierwszej połowie przyszłego roku wystąpi do wojewody świętokrzyskiego o wydanie decyzji ZRID, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Jak informuje Paweł Kwiecień, rzecznik prasowy przedsiębiorstwa, planowany termin przekazania placu budowy to czwarty kwartał 2022 roku.

Jak informowaliśmy, firma ma już tymczasową siedzibę w budynku po byłej szkole w Kobylanach. Już teraz pracuje tam 40 osób, w tym 10 pracowników Mostostalu, pozostali zatrudnieni są w firmach zewnętrznych.

Teraz trwają prace przygotowawcze, zarówno terenowe i biurowo-prawne, zmierzające do wypłaty odszkodowań za przejęte grunty. - Prowadzimy analizy i obliczenia punktów granicznych przejmowanych działek, badamy stany prawne nieruchomości, prowadzimy inwentaryzację przyrodniczą – wymienia rzecznik firmy.

Obwodnica Opatowa, wraz z północnym łącznikiem, ma powstać do 2025 roku. Przebiegać będzie przez gminy: Opatów, Lipnik i Sadowie. Nowa droga uwolni miasto od ruchu tranzytowego, poprawi jakość życia mieszkańców oraz bezpieczeństwo i komfort podróżujących. Obwodnica będzie stanowiła ważny odcinek planowanej drogi ekspresowej S74. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to ponad 460 mln zł.

 

OBWODNICA OPATOWA

Reklama