Pracodawcy zatrudniający młodocianych docenieni

Data publikacji: 18.06.2021 15:37
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.06.2021 Kielce. OHP. konkursu Świętokrzyski Pracodawca Przyjazny Pracodawcom Młodocianym 2021

18.06.2021 Kielce. OHP. konkursu Świętokrzyski Pracodawca Przyjazny Pracodawcom Młodocianym 2021
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Danuta Banaczek ze Skarżyska-Kamiennej oraz zakład Auto Adamczak z Cedzyny koło Kielc zostali laureatami pierwszego Konkursu Świętokrzyski Pracodawca Przyjazny Pracownikom Młodocianym 2021, który zorganizowała Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach.

Celem konkursu było wyróżnienie tych pracodawców, którzy w swoich firmach zatrudniają osoby młodociane. Jak informuje Magdalena Fogiel-Litwinek, wojewódzki komendant OHP w Kielcach, do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt firm. 

- Do konkursu mogły się zgłaszać same firmy, mogły je też nominować pracownicy, czy doradcy zawodowi. Ze wszystkich zgłoszonych przedsiębiorstw wybraliśmy dwa najlepsze firmy. Przyznaliśmy też sześć wyróżnień. Są to przedsiębiorstwa, które rzeczywiście zasługują na pochwałę. To firmy, które wspierają młodych ludzi. Zależy nam na tym, by młodociani pracownicy zostali w naszym regionie. Jeżeli będziemy im stwarzać dobre miejsca pracy i dobre warunki, myślę że jest to krok w tym kierunku, by młodzi ludzie zostawali w województwie świętokrzyskim - dodała Magdalena Fogiel-Litwinek.  

Jednym z laureatów został zakład Auto Adamczak. Jak poinformowała Ewa Adamczak, córka przedsiębiorcy, firma zatrudnia 40 osób, z czego połowa to osoby młodociane. 

- Staramy się, żeby każdy z tych pracowników odbył przeszkolenie również na innych stanowiskach. Chodzi nam o to, by mechanik miał ogólne pojęcie o blacharstwie, lakiernictwie, a w szczególności uczył się w swoim zawodzie. Zależy nam na tym, by osoby zatrudnione u nas osoby młodociane, podczas pracy nabrali ogólnej wiedzy o samochodzie - dodała Ewa Adamczak.  

Jak informuje Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, ideą konkursu jest także zachęcenie kolejnych pracodawców do zatrudniania w swoich firmach osób młodocianych, powyżej 15. roku życia.  

- Przede wszystkim doceniam pracodawców, którzy są zainteresowani i wspierają zarówno Wojewódzki Urząd Pracy, Ochotniczy Hufiec Pracy, jak i inne instytucje w rozwoju naszego rynku pracy, które są zainteresowane kształceniem młodocianych. Nagradzamy przede wszystkim za najlepsze praktyki - dodała Renata Janik.     

W konkursie przyznano również 6 wyróżnień i specjalne wyróżnienie komendanta Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach, które otrzymał serwis samochodowy Dober z Kielc.  

Reklama