Prawdziwi policjanci zatrzymali fałszywych

Data publikacji: 10.07.2020 09:29
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Policjanci z Kielc zatrzymali dwóch mężczyzn podszywających się pod funkcjonariuszy

Policjanci z Kielc zatrzymali dwóch mężczyzn podszywających się pod funkcjonariuszy
Fot. świętokrzyska policja

Policjanci z Kielc zatrzymali dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego. Mężczyźni podszywali się pod funkcjonariuszy i w ten sposób wyłudzali pieniądze.

Śledczy ustalili, że jeden z nich, 37-letni mężczyzna dzwonił do seniorów, manipulując ich fałszywymi informacjami o zagrożonych kontach bankowych. Z kolei jego 30-letni kolega był „funkcjonariuszem”, który odbierał od osób starszych pieniądze. To właśnie ten duet stoi za ostatnimi trzema oszustwami na terenie Kielc. Policjanci przerwali ten proceder, gdy młodszy z nich ponownie pojawił się w Kielcach i już jechał do 90-letniej kobiety po umówione 40 tys. zł.

Przypomnijmy, w ostatnim czasie na terenie Kielc miały miejsce trzy oszustwa metodą na tzw. policjanta. Oszuści poprzez rozmowy telefoniczne zmanipulowali seniorów historią o zagrożonych pieniądzach na kontach bankowych. Ich łupem łącznie padło 96 tys. zł. Rozwiązaniem tych spraw zajęli się kryminalni z Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy, którzy przeanalizowali dokładnie materiały. Wszystkie fakty wskazywały, że sprawcami była najprawdopodobniej ta sama grupa oszustów. Tak śledczy wpadli na trop 30-letniego mieszkańca Legionowa i o 7 lat starszego warszawianina. I cios, mający na celu rozbicie ich działalności przestępczej, wymierzyli na początku tego tygodnia.

Fot. świętokrzyska policja

W poniedziałek w domu 90-letniej mieszkanki Kielc zadzwonił telefon, od tego samego fałszywego policjanta. Ponownie przedstawiona została historia o zagrożonych pieniądzach, w którą seniorka uwierzyła. Na jej szczęście 30-letni mężczyzna nie dotarł w umówione miejsce. Podejrzewanego mieszkańca powiatu legionowskiego funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zauważyli na jednej z ulic w centrum miasta. Policjanci zatrzymali suzuki, którym kierował. Jak się okazało, w samą porę, bowiem starsza kobieta jeszcze nawet nie uświadomiła sobie, że rozmawiała z oszustem i nie powiadomiła o tym fakcie prawdziwych stróżów prawa.

We wtorek kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali na terenie Warszawy 37-letniego mężczyznę. Z ustaleń wynika, że to najprawdopodobniej on dzwonił do seniorów i opowiadał historię o hakerach. Kieleccy policjanci ustalili, że w ten sposób oszukiwali osoby starsze na terenie całego kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy. Decyzją sądu obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Mężczyznom grozi do ośmiu lat więzienia.

Tagi do tego wpisu
Reklama