Prawo i Sprawiedliwość podsumowało kampanię prezydenta Andrzeja Dudy

Data publikacji: 26.06.2020 17:50
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.06.2020 Kielce. Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości podsumowująca kampanie wyborczą Andrzeja Dudy

26.06.2020 Kielce. Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości podsumowująca kampanie wyborczą Andrzeja Dudy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. W piątkowym spotkaniu na placu Artystów w Kielcach wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym parlamentarzyści, władze województwa oraz samorządowcy, którzy zachęcali mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w niedzielnych wyborach.

Jak stwierdził poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, w mijającej kampanii ścierały się dwie wizje - Polski silnej i dumnej, reprezentowanej przez zwykłych Polaków, którą utożsamia prezydent Andrzej Duda. Natomiast druga wizja, to wizja elit, Polski oglądającej się na zagranicznych protektorów, reprezentowana przez przedstawicieli opozycji.

- Jestem przekonany, że zdecydowana większość Polaków postawi na Polskę silną, na Polskę dumną. Nasz kraj pod przywództwem prezydenta Andrzeja Dudy zdał egzamin. Dziś Polska jest najlepiej rozwijającym się krajem pod względem gospodarczym. Jesteśmy państwem, które świetnie radzi sobie w polityce zagranicznej, czego doskonałym przykładem była ostatnia wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych - zaznaczył.

Krzysztof Lipiec dodaje, że dopiero Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości pozwoliła zadbać o wszystkich ludzi, zarówno tych, którym się powiodło, jak również tych, którym nie udało się odnaleźć w nowej rzeczywistości po 1989 roku.

- Liczę na to, że dziś, kiedy zdajemy egzamin z naszej politycznej dojrzałości, wypełnimy do końca testament, który pozostawił nam po sobie prezydent Lech Kaczyński. On nauczał w pięknych, krótkich słowach, że warto być Polakiem. Prezydent Andrzej Duda zaświadczył, że jest wiarygodnym politykiem, wspaniałym promotorem polskich spraw na arenie międzynarodowej. Udowodnił, że warto być Polakiem - stwierdził.

Wiceminister sportu Anna Krupka podziękowała mieszkańcom za cieple przyjęcie podczas licznych spotkań w ramach organizowanej akcji „Łączy nas Polska”, która dotarła do wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego. Jak podkreśliła, prezydent Andrzej Duda oparł swoją prezydenturę na kilku istotnych filarach. Jednym z nich są wartości.

- To tradycyjne chrześcijańskie wartości i obrona polskich rodzin. Minione 5 lat to także aktywność legislacyjna prezydenta, która wyraża się w kilkuset podpisanych ustawach, dziewięciu zawetowanych oraz 32 inicjatywach ustawodawczych. To między innymi obniżenie wieku emerytalnego, tak oczekiwane przez Polaków i mieszkańców województwa świętokrzyskiego - mówi.

Piotr Wawrzyk wiceminister spraw zagranicznych podkreślił, że w najbliższą niedzielę czeka nas wybór pomiędzy wiarygodnym i sprawdzonym kandydatem, który wie, jaką ma wizję Polski, albo politykiem, który podwyższał rodakom wiek emerytalny, który jednego dnia składa obietnice, o których bardzo szybko zapomina.

- Zastanówmy się, czy chcemy powrotu do tego, co było przed rokiem 2015, czy wybieramy to, co było przez ostatnie 5 lat. W niedzielę stoimy przed wyborem kontynuacji dobrej zmiany i rozwijania wszystkich inicjatyw zmierzających do rozwoju państwa albo też wizji kraju, który cofa się w rozwoju i który jest podnóżkiem dla innych. Polska Andrzeja Dudy jest partnerem dla najważniejszych państw na świecie - dodał.

Senator Krzysztof Słoń podkreślił, że na finiszu trudnego okresu, jakim była kampania wyborcza w dobie pandemii, w trakcie wyborów Polacy muszą potwierdzić, że chcą żyć w bezpiecznym, niepodległym suwerennym państwie, które uosabia prezydent Andrzej Duda.

- Prezydent cały czas zabiega o interes Polski i całej wolnej Europy. Liczę na to, że Polacy docenią dotychczasowe sukcesy obecnego prezydenta i zadecydują o zapewnieniu drugiej kadencji dla Andrzeja Dudy - dodaje.

Jak stwierdził senator Jarosław Rusiecki, przez ostanie 5 lat prezydent Andrzej Duda był prezydentem polskich spraw, dlatego w najbliższą niedzielę rodacy powinni tłumnie pójść na wybory i oddać głos za silną i niezależną ojczyzną.

- Wybory to święto demokracji, a w najbliższą niedzielę musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dalej będzie wyglądać Polska - stwierdził poseł Marek Kwitek.

Parlamentarzysta zaapelował, aby oddać swój głos w wyborach na Andrzeja Dudę, który jest gwarantem kontynuacji i stabilizacji dynamicznego rozwoju kraju.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podkreślił, że prezydent Andrzej Duda w czasie całej swojej kadencji udowodnił, że jest w pierwszej kolejności obywatelem, który jest zatroskany o dobro Polski i potrzeby zwykłych ludzi.

- Aby Polska dalej oparta była na tradycyjnych i ważnych dla nas wartościach, w najbliższą niedzielę musimy pójść na wybory i oddać głos na urzędującego prezydenta - dodaje.

Zdaniem Andrzeja Bętkowskiego, marszałka województwa świętokrzyskiego, w najbliższą niedzielę musimy jak najliczniej wypełnić swój patriotyczny obowiązek, jakim jest udział w wyborach.

- Jestem przekonany, że mieszkańcy regionu w zdecydowanej części oporą Andrzeja Dudę, który udowodnił, że polskie sprawy są mu bardzo bliskie - stwierdził.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości przypominali mieszkańcom, że w czasie głosowania niezbędne jest zachowanie wymogów sanitarnych, dlatego chętnym rozdawali maseczki.

adv adv
Wiadomości
Reklama