Prawo i Sprawiedliwość wybiera władze na kolejną kadencję

Data publikacji: 03.07.2021 07:33
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2021. Warszawa. Kongres Prawa i Sprawiedliwości

03.07.2021. Warszawa. Kongres Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Radio Kielce

Dziś w Warszawie odbywa się kongres sprawozdawczo-wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wydarzenia zostaną wybrane władze partii, w tym prezes, Rada Polityczna czy Krajowa Komisja Rewizyjna. Kongres dokona także zmian w statucie partii.

03.07.2021. Warszawa. Kongres Prawa i SprawiedliwościFot. Krzysztof Lipiec/Facebook

Jak mówi poseł Krzysztof Lipiec, szef PiS w regionie, podczas dzisiejszego kongresu województwo świętokrzyskie będzie miało jedną z największych reprezentacji.

- Jedziemy bardzo szeroką delegacją. Aż 84 delegatów będzie reprezentowało region. Myślę, że z tego wydarzenia wrócimy z bardzo ważnymi informacjami dla województwa świętokrzyskiego - dodaje.

W ocenie Krzysztofa Lipca, kongres Prawa i Sprawiedliwości jest najważniejszym politycznym wydarzeniem tego roku w Polsce. Dodał, że celem kongresu będzie wybranie nowych władz PiS, przede wszystkim prezesa partii.

- Pan premier Jarosław Kaczyński jako ustępujący prezes zapowiedział, że będzie się ubiegał o mandat prezesa na kolejną kadencję i mam przekonanie, że bezapelacyjnie zostanie wybrany. To jest najlepsza kandydatura. Udowodnił, że jest niekwestionowanym liderem nie tylko Prawa i Sprawiedliwości, ale też obozu Zjednoczonej Prawicy - zaznacza.

Podczas dzisiejszego kongresu wybrana zostanie też m.in. rada polityczna, komisja rewizyjna i sąd koleżeński. Z kolei na wiceprezesa partii w niedzielę, w trakcie rady politycznej zgłoszona zostanie kandydatura premiera Mateusza Morawieckiego. W planach są też zmiany w statucie PiS.

Kongres Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął się o godzinie 11.00 w Warszawie.

03.07.2021. Warszawa. Kongres Prawa i SprawiedliwościFot. Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama