Premier Morawiecki spotka się z mieszkańcami i samorządowcami w Sandomierzu, Busku i Jędrzejowie

Data publikacji: 08.07.2020 11:01
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki
Wodzisław. 19.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dziś województwo świętokrzyskie odwiedzi premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotka się między innymi z mieszkańcami Sandomierza, Buska-Zdroju i Jędrzejowa.

Jak informuje poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, program wizyty premiera Mateusza Morawieckiego jest bardzo bogaty i koncentruje się wokół spotkań z samorządowcami oraz mieszkańcami poszczególnych gmin.

- Wizyta rozpocznie się od Skarżyska-Kamiennej, gdzie o godzinie 9.30 premier Morawiecki odwiedzi Mesko, czyli zakład funkcjonujący w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Następnie szef rządu uda się na spotkanie z samorządowcami w Ostrowcu Św., które rozpocznie się o godzinie 11.00.

Kolejnym miastem, które odwiedzi premier będzie Sandomierz, gdzie przy Ratuszu o godzinie 12.10 Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z mieszkańcami. Następnie, o godzinie 14.00, w Busku-Zdroju premier spotka się z samorządowcami z południowej części regionu. Swoją wizytę w województwie świętokrzyskim szef rządu zakończy w Jędrzejowie spotkaniem z mieszkańcami przy centrum kultury o godzinie 15.30 - informuje poseł.

Krzysztof Lipiec zaznacza, że wizyta premiera Mateusza Morawieckiego to duże wzmocnienie przed drugą turą wyborów prezydenckich.

- Zauważamy dobre współdziałanie pomiędzy urzędem głowy państwa a polskim rządem. Każdego dnia jesteśmy beneficjentami wzorowej współpracy tych dwóch konstytucyjnych organów państwa, która przynosi dobre rozwiązania dla Polski - dodaje.

Lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że w interesie dobrego rozwoju kraju, jest przedłużenie po niedzielnych wyborach współdziałania prezydenta Andrzeja Dudy i rządu, na czele którego stoi premier Mateusz Morawiecki.

Reklama