Premier odwiedzi świętokrzyskie. Będzie wizytował GUM

Data publikacji: 31.05.2021 09:22
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki
Fot. twitter.com/pisorgpl

- Spodziewamy się, że 7 czerwca województwo świętokrzyskie odwiedzi premier Mateusz Morawiecki - zapowiedział na antenie Radia Kielce poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Szef rządu będzie wizytował plac budowy laboratoriów Głównego Urzędu Miar, gdzie nastąpi wmurowanie aktu erekcyjnego.

Przypomnijmy, kampus GUM powstaje na kieleckim Telegrafie. Laboratoria rozpoczną pracę w styczniu 2024 roku. W sumie koszt pierwszego etapu budowy to około 220 mln zł.

Poseł Krzysztof Lipiec dodaje, ze wizyta premiera będzie też okazją do promocji założeń Polskiego Ładu, programu społeczno-gospodarczego Prawa i Sprawiedliwości.

- Chcę przypomnieć, że Prawo i Sprawiedliwość już teraz mocno promuje w regionie świętokrzyskim ten dobry polityczny program, jakim jest Polski Ład. W ubiegłym tygodniu byliśmy w ośmiu powiatach. W tym tygodniu będziemy kontynuować te spotkania - powiedział.

Poseł podkreślił, że Polski Ład pozwoli na realizację wielu ważnych inwestycji w całym kraju. Dodał, że bardzo ważnym elementem jest reforma systemu podatkowego. Możliwe, że w połowie czerwca wpłyną do sejmu pierwsze projekty ustaw z tym związane.

- To zmiany dla wielu Polaków. Przyczynią się do tego, że w kieszeniach obywateli zostanie więcej pieniędzy - dodał parlamentarzysta.

Reklama