Premier w Jędrzejowie: Trzaskowski to kandydat wojny [ZDJĘCIA, WIDEO]

Data publikacji: 09.07.2020 17:30
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.07.2020 Jędrzejów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Na zdjęciu: premier Mateusz Morawiecki

09.07.2020 Jędrzejów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Na zdjęciu: premier Mateusz Morawiecki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O konieczności prostowania kłamstw i fałszerstw Rafała Trzaskowskiego mówił podczas spotkania z mieszkańcami w Jędrzejowie Mateusz Morawiecki. Premier odniósł się do ostatnich słów kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich, który stwierdził, że według Komisji Europejskiej wzrost gospodarczy Polski jest w tarapatach, a nasz kraj ma wielkie problemy gospodarcze.

Mateusz Morawiecki zaprezentował oficjalne dane KE, które są sprzeczne z tezami głoszonymi przez Rafała Trzaskowskiego.

- Panie Trzaskowski, nie wiem, czy pan przypadkiem nie czytał tych danych w odwrotny sposób, może ktoś panu źle podał tę karteczkę do przeczytania - żartował premier.

- Według prawidłowego odczytu danych Komisji Europejskiej, Polska jest na samej górze tej tabeli ze wszystkich 27 państw Unii Europejskiej. To jest wizytówka zarządzania gospodarczego naszego rządu i prezydenta Andrzeja Dudy - wyjaśniał.

Mateusz Morawiecki apelował do niezdecydowanych wyborców, a także do tych, którzy w pierwszej turze poparli innych kandydatów, aby nie dali się zwieść deklaracją apolityczności i bezpartyjności Rafała Trzaskowskiego.

- Głosując na pana Trzaskowskiego, wybieracie super-politycznego, partyjnego kandydata. Zajrzyjcie na stronę internetową Platformy Obywatelskiej. On tam jest wiceprzewodniczącym pana Budki, kluczową osobą w partii PO. Szukaliście drodzy wyborcy innych kandydatów, zakończenia wojny polsko-polskiej. Tymczasem Rafał Trzaskowski to murowana wojna polsko-polska przez najbliższe 3,5 roku. To także klincz, paraliż państwa, a także wybór kogoś, kto przez lata mówił o tym, że polityka społeczna – „500 plus”, emerytury, obniżenie wieku emerytalnego to rozdawnictwo, katastrofa budżetowa. Rafał Trzaskowski zmienił zdanie w wielu sprawach tuż przed wyborami - przekonywał.

Premier Morawiecki zaznaczał, że Rafał Trzaskowski to kandydat wojny, niewiarygodny i nieprzewidywalny.

- Szukaliście kogoś, kto wyciszy spory ideologiczne w Polsce. Tymczasem dostajecie bojownika walki o najbardziej lewicowe światopoglądowe rewolucje, o poglądy najbardziej lewicowe, lewackie. Dostajecie kogoś, kto jak wczoraj napisała jedna z jego zwolenniczek - na pewno wdroży kartę LGBT wszędzie, we wszystkich miejscowościach. Nam niepotrzebny jest konflikt ideowy, chcemy w spokoju pracować - podkreślał.

Premier porównał oddanie głosu na Rafała Trzaskowskiego do skoku do basenu, nie wiedząc, czy tam jest woda, bo to wielki gigantyczny znak zapytania.

Premier dodał, że aby skutecznie wychodzić z kryzysu, potrzebujemy stabilizacji i dalszej współpracy rządu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Mateusz Morawiecki w czwartek przed spotkaniem z mieszkańcami Jędrzejowa odwiedził również m.in. Busko-Zdrój, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski i skarżyskie zakłady zbrojeniowe Mesko.

Reklama