Premiera znaczka pocztowego terytorialsów

Data publikacji: 16.02.2021 11:48
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru /Źródło: Terytorialsi/Twitter


Fot. Terytorialsi/Twitter

Dziś, 16 lutego 2021 r., odbyła się oficjalna prezentacja znaczka pocztowego Wojsk Obrony Terytorialnej. Znaczek obiegowy posiada nominał 1,40 zł i zostanie wydany w nakładzie 1 mln egzemplarzy. Inicjatywa jest realizowana wspólnie z Pocztą Polską.

- Jak nigdy wcześniej widzimy jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łącznie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym dzisiaj znaczkiem - powiedział gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, podczas prezentacji znaczka.  

Znaczek dostępny jest we wszystkich placówkach pocztowych na terenie Polski. Został opracowany zgodnie z „Księgą Znaczków Pocztowych 2021” i jest wydrukowany techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 25,5 mm. Dodatkowo została wydana koperta okolicznościowa FDC (ang. first day cover) z naklejonym znaczkiem pocztowym, ostemplowana okolicznościowym datownikiem, która jest wydana w nakładzie 1370 egzemplarzy z przeznaczeniem do placówek specjalistycznych. Okolicznościowy datownik emisji filatelistycznej „Wojska Obrony Terytorialnej” jest dostępny przez miesiąc od dnia promocji znaczka wyłącznie w placówce Poczty Głównej w Warszawie.

Reklama