Prezent na Dzień Dziecka. Od wojewody świętokrzyskiego i Radia Kielce

Data publikacji: 30.05.2021 18:40 / Data aktualizacji: 01.06.2021 06:29
Autor: Ewa Golińska , Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Książeczka „Szkoła

Książeczka „Szkoła" autorstwa Zbigniewa Koniusza, wojewody świętokrzyskiego
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Wyjątkowy prezent z okazji Dnia Dziecka ma dla najmłodszych słuchaczy Radio Kielce. To książeczka zatytułowana „Szkoła" autorstwa Zbigniewa Koniusza, wojewody świętokrzyskiego.

Będziemy ją rozdawać na antenie Radia Kielce we wtorek (1 czerwca) w trakcie audycji: „Aktualności dnia" od godziny 6.05 i „Na każdą pogodę" od godz. 9.15.

„Szkoła dzwonkiem dzieci woła: do mnie! Do mnie! Do tablicy! Tu się czyta, tu się liczy!” - tak zaczyna się książka. Zbigniew Koniusz mówi, że napisał ją z myślą o uczniach szkół podstawowych, którzy chcą się uczyć i poznawać świat. Wykorzystał w niej swoje własne doświadczenia z czasów szkolnych.

- Nie chcę zdradzać szczegółów, ale większość przedmiotów, z którymi dzieci w szkole podstawowej mają kontakt, wśród nich na pewno język polski, matematyka, chemia i fizyka, jest w mojej książce opisana w rymowany sposób, a przepięknie zilustrowana przez panią Monikę Giełżecką - wyjaśnia wojewoda świętokrzyski.

Zbigniew Koniusz zauważa, że trudy szkolnej rzeczywistości, jakiej on musiał stawić czoła, nijak się mają do wyzwań dnia codziennego, które współczesnym uczniom przyniosła pandemia. To skłoniło go do skończenia utworu, który powstawał już od pewnego czasu.

- Liczę na to, że ta książeczka będzie pomocą w powrocie do szkół. Mam nadzieję, że uświadomi naszym milusińskim, że szkoła to fajna rzecz - mówi.

Książeczki wojewody rozdawaliśmy na antenie Radia Kielce w poniedziałek (31 maja) w trakcie audycji: „Aktualności dnia" od godziny 6.05, „Na każdą pogodę" od godz. 9.15 i „Dodaj do ulubionych" od godz. 14.05. Część książek była z autografem autora.

Wojewoda świętokrzyski także rozdawał swoją książkę w poniedziałek (31 maja) w domach dziecka.

Reklama