Prezenty od zakonników rozwieźli potrzebującym wolontariusze

Data publikacji: 25.12.2020 20:05
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.12.2020 Jędrzejów. Wolontariusze dostarczają paczki dla potrzebujących. Na zdjęciu: Tomasz Puchrowicz

25.12.2020 Jędrzejów. Wolontariusze dostarczają paczki dla potrzebujących. Na zdjęciu: Tomasz Puchrowicz
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

42 paczki żywnościowe trafiły przed świętami do rodzin najbardziej potrzebujących z parafii bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Prezenty przygotowali cystersi przy wsparciu mieszkańców.

Jak mówi ojciec Jakub Zawadzki 30 paczek udało się przygotować dzięki wsparciu finansowemu parafian, a 12 z produktów, które składali do specjalnie przygotowanego kosza. Dodał, że z powodu pandemii paczek było mniej, niż w latach poprzednich.

- W paczkach jest żywość o przedłużonym terminie ważności, którą będzie można wykorzystać również po świętach. Jest m.in. cukier, mąka, barszcz czerwony, śledzie, słodycze i owoce - mówi.

25.12.2020 Jędrzejów. Wolontariusze dostarczają paczki dla potrzebującychFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak podkreślił proboszcz w tym roku szczególną uwagę zwracano na to, do kogo paczki powinny trafić, ponieważ potrzeb jest bardzo dużo.

- Wśród obdarowanych są przede wszystkim osoby samotne, dla których czas pandemii jest szczególnie trudny - dodaje ojciec Jakub.

Paczki rozwieźli wolontariusze działający w Szlachetnej Paczce. Jak mówi Tomasz Puchrowicz - grudzień to wyjątkowy i magiczny miesiąc w którym pomagając innym spełniamy się jako ludzie.

- To kwintesencja Bożego Narodzenia i miłosierdzie - podkreślił.

W ubiegłym roku na Święta Bożego Narodzenia paczki parafialne trafiły do ponad 60 rodzin.

Reklama