Prezydent Duda spotkał się z władzami regionu i parlamentarzystami

Data publikacji: 27.05.2020 20:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.05.2020. Staszów. Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, prezydent Andrzej Duda i Krzysztof Słoń - senator PiS

27.05.2020. Staszów. Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, prezydent Andrzej Duda i Krzysztof Słoń - senator PiS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z samorządowcami w Staszowie nie szczędził słów doceniających wartość ich pracy w budowanie małych ojczyzn i całej Polski. Podkreślał, że w dużej mierze dzięki ich wysiłkowi rozwija się Polska.

W spotkaniu z samorządowcami uczestniczyły także władze regionu i świętokrzyscy parlamentarzyści.

- To bardzo budująca wizyta. Dziękujemy panu prezydentowi za docenienie samorządu, który  buduje naszą demokracje i tożsamość - powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Marszałek Andrzej Bętkowski zaznaczył, że w 30. rocznicę wyborów samorządowych prezydent przyjechał właśnie tutaj - do województwa świętokrzyskiego.

- To okazja, aby podzielić się refleksjami. Najpierw był samorząd gminny, potem reforma, w której powstały powiaty i samorządowe województwa. Te reformy były największymi dokonaniami  w ostatnich latach - stwierdził marszałek.

Anna Krupka wiceminister sportu podkreśla, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Dniu Samorządu Terytorialnego w Staszowie pokazuje dobre efekty współpracy administracji centralnej z samorządem.

- W trakcie rządów Prawa i Sprawiedliwości i prezydentury Andrzeja Dudy udało się zrobić bardzo wiele inwestycji dla Staszowa. To między innymi nowoczesna siedziba biblioteki, czy poszerzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice o podstrefę w Grzybowie. Udało się także, dzięki moim staraniom, stworzyć wiele obiektów sportowych, to m.in. hala przy Szkole Podstawowej nr 2 czy stadion miejski - stwierdziła świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem senatora Krzysztofa Słonia, to piękny gest ze strony prezydenta Andrzeja Dudy, że jako „pierwszy gospodarz” w kraju spotyka się z gospodarzami społeczności lokalnej, jakimi są samorządowcy.

- Sam jako samorządowiec z 13-letnim stażem pamiętam doskonale spotkania z prezydentem Lechem Kaczyńskim z okazji Dnia Samorządowca, brał w nich udział wówczas jeszcze współpracownik prezydenta - Andrzej Duda. Dlatego jestem wdzięczny, że dziś jako urzędujący prezydent Andrzej Duda, znalazł czas, aby spotkać się z samorządowcami ziemi staszowskiej, ziemi świętokrzyskiej. To niezwykle ważny gest pokazujący, że dla prezydenta Rzeczpospolitej, Polska to także Rzeczpospolita Samorządna - stwierdził.

Zdaniem poseł Agaty Wojtyszek, wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Staszowie to powód do dumy dla miasta i powiatu, zwłaszcza w dniu Samorządu Terytorialnego.

- Bardzo się cieszę, że pan prezydent wybrał ziemię świętokrzyską i Staszów na tę wizytę. Z pewnością wpływ na tę decyzję miało także, że akurat tutaj w 2017 roku prezydent Andrzej Duda zaangażował się w to, aby podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice mogła powstać - dodaje.

Poseł Andrzej Kryj powiedział, że wizyta prezydenta to ważny dzień dla Staszowa i samorządowców.

- Świętujemy to, że samorząd odgrywa ogromną rolę w naszym kraju, że dzięki zaangażowaniu samorządowców Polska może się tak wspaniale się rozwijać. Sam przez wiele lat byłem radnym i wiem co znaczy ta praca. Te chwile spędzone z prezydentem to wielka satysfakcja - dodał.

Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć przypomniał, że to już druga wizyta prezydenta w tym mieście. Poprzednia miała miejsce 3 lata temu.

- Dzięki prezydentowi miastu udało się włączyć obszary gospodarcze do specjalnej starachowickiej strefy ekonomicznej. Dwóch przedsiębiorców już buduje tam swoje firmy, a dwaj kolejni są na to przygotowani - dodaje.

Spotkanie z samorządowcami odbyło się w nowej siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Staszowie. Wcześniej prezydent Andrzej Duda odwiedził strefę ekonomiczną w Grzybowie.

Reklama