Prezydent Kielc chce rozmawiać o przyszłości Korony i PGE

Data publikacji: 01.07.2020 12:29
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Bogdan Wenta - prezydent Kielc

Na zdjęciu: Bogdan Wenta - prezydent Kielc
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Prezydent Kielc zamierza spotkać się w czwartek z przedstawicielami klubów sportowych: Korona Kielce i PGE Kielce. Oba borykają się w tej chwili z problemami finansowymi, dlatego można się spodziewać, że temat finansowania ich działalności zostanie poruszony podczas rozmów.

Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta twierdzi, że spotkanie wynika z troski władz miasta o przyszłość klubów.

- Oba spotkania odbędą się w kieleckim ratuszu. Będą poświęcone obecnej sytuacji klubów i ich przyszłości. Pamiętajmy, że w przypadku Korony Kielce miasto pozostaje mniejszościowym akcjonariuszem i posiada 28 proc. akcji, pozostałe akcje - 72 proc. należą do właścicieli z Niemiec. Na pewno w tych rozmowach ten aspekt zostanie uwzględniony - mówi.

Jeśli chodzi o PGE, klubowi brakuje 2,5 mln zł na domknięcie tegorocznego budżetu. Ze sponsorowania klubu wycofała się firma Vive. Prezes Bertus Servaas tłumaczył to pogorszeniem się sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, związanej z koronawirusem. Klub poszukuje funduszy między innymi poprzez specjalną zbiórkę pieniędzy uruchomioną na portalu zrzutka.pl. Na razie uzbierano niecałe 400 tys. zł. Miasto dofinansowuje obecnie klub kwotą 1,5 mln zł - są to fundusze na promocję Kielc przez sport.

Spotkania są zaplanowane na godzinę 10 i 12. W pierwszym będzie uczestniczyć prezes zarządu Korony Kielce, a w drugim - zarząd PGE Kielce.

adv adv
Wiadomości
Reklama