Prezydent Kielc powołał pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych

Data publikacji: 01.06.2020 12:12
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.06.2020. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Pióro - pełnomocnik prezydenta Kielc do spraw osób niepełnosprawnych i Bogdan Wenta - prezydent Kielc

01.06.2020. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Pióro - pełnomocnik prezydenta Kielc do spraw osób niepełnosprawnych i Bogdan Wenta - prezydent Kielc
Fot. Urząd Miasta Kielce

Jerzy Pióro został pełnomocnikiem prezydenta Kielc do spraw osób niepełnosprawnych. Jak mówi Bogdan Wenta, problemy i postulaty osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i opiekunów, to ważne zadania, które należy realizować i rozwiązywać z najwyższą starannością, stąd powołanie pełnomocnika, który będzie je wypełniał.

Do zadań pełnomocnika należy w szczególności: inicjowanie i koordynowanie miejskich programów służących poprawie warunków życia i integracji społecznej osób niepełnosprawnych, podejmowanie działań związanych z potrzebami i problemami tych osób w zakresie dostępu do informacji, ochrony ich praw i interesów, a także interweniowanie w indywidualnych sprawach w instytucjach publicznych oraz przedstawienie Prezydentowi Miasta Kielce problemów środowisk osób niepełnosprawnych i propozycji ich rozwiązań.

- Na początku tego roku powołaliśmy nowy skład Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Środowiska osób niepełnosprawnych, z którymi odbywałem spotkania, sygnalizowały jednak także silną potrzebę powołania pełnomocnika w strukturach urzędu miasta. Dlatego od 1 czerwca taka osoba rozpoczęła pracę w urzędzie i będzie do codziennej dyspozycji mieszkańców Kielc- dodaje prezydent Wenta.

Jerzy Pióro przez ostatnie lata - do 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Placówki Opieki Doraźnej "Azyl" w Kielcach. - Cytat, który przyświeca mojej pracy od lat, to słowa Marii Grzegorzewskiej: „Każdy ma prawo do szczęścia i swojego miejsca w społeczeństwie”. Będę dążył, poprzez swoją działalność i przy pełnej współpracy z prezydentem Kielc, do pomocy osobom niepełnosprawnym oraz rozwiązywania zgłaszanych przez nich problemów - mówi Jerzy Pióro.

Reklama