Prezydent Ostrowca stanie przed sądem

Data publikacji: 03.07.2020 14:52
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego

Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, a także były poseł PSL, stanie przed sądem. Prokuratura skierowała wobec niego akt oskarżenia dotyczący przekroczenia uprawnień i działania na szkodę gminy.

Tomasz Rurarz, szef Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej, która prowadziła postępowanie informuje, że śledczy zebrali kompletny materiał dowodowy, na który składają się m.in. zeznania świadków i opinie biegłych. Jarosławowi Górczyńskiemu zarzuca się przekroczenie uprawnień oraz działanie na szkodę interesu publicznego. Chodzi o postępowanie przetargowe z 2016 roku. Władze miasta ogłosiły wtedy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów.

- Zarzut dotyczy kwestii niewyłączenia się od udziału w organizacji przetargu. Na podstawie przepisów powinien to zrobić, ponieważ znał i faworyzował jednego z oferentów - tłumaczy Tomasz Rurarz.

Ponadto ogłosił za późno przetarg, a także wskazał niewłaściwe konto do wpłaty wadiów oraz dopuścił się innych drobniejszych uchybień, co skutkowało przedstawieniem mu zarzutu.

- Faworyzowanie skutkowało tym, że wybrano mniej korzystną ofertę, czym działał na szkodę gminy Ostrowiec Świętokrzyski - dodaje prokurator.

Prezydentowi Ostrowca grozi 10 lat pozbawienia wolności. Jarosław Górczyński czuje się niewinny i nie przyznaje się do winy. Po wypłynięciu sprawy w 2018 roku wydał oświadczenie, w którym zarzucił swoim konkurentom, że prowadzą brutalną walkę polityczną na trzy miesiące przed wyborami samorządowymi.

adv adv
Wiadomości
Reklama