Prezydent w Mniowie: nie chcę, żeby ktoś strzaskał nasze szanse rozwojowe [WIDEO, ZDJĘCIA]

Data publikacji: 06.07.2020 18:06
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
06.07.2020. Mniów. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy

06.07.2020. Mniów. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Rządy Platformy Obywatelskiej były dla Polski niszczące, trzaskały nasze państwo; to już nigdy nie może wrócić, nie chcę, żeby ktoś strzaskał nasze szanse rozwojowe - mówił prezydent Andrzej Duda w Mniowie.

06.07.2020. Mniów. Wizyta prezydenta RP Andrzeja DudyFot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Na spotkaniu z mieszkańcami Mniowa prezydent zwracał uwagę, że od ponad 30 lat Polska jest wolnym, suwerennym, niepodległym i silnym państwem.

- I nic nie wskazuje na to, żeby naszemu państwu polskiemu miało się w najbliższym czasie coś stać. Wręcz przeciwnie. Wiele wskazuje na to, że mamy ogromną szansę, żeby Polska stawała się taka, jaka nie była od wieków: zamożna, bogata, bezpieczna, jak jedno z największych państw europejskich, jak państwa Europy Zachodniej, o bardzo wysokim poziomie życia i rozwoju - mówił.

Duda stwierdził, że do rozwoju Polski potrzeba odwagi i determinacji, dlatego apelował do uczestników spotkania, aby dali mu znów szansę prowadzenia polskich spraw z dbałością o wartości i rodzinę. Jak dodał, wybory prezydenckie przesądzą o tym, jak Polska będzie się rozwijała.

- Ja nie chcę, żeby ktoś strzaskał nasze szanse rozwojowe. Ja nie chcę, żeby ktoś nam odebrał tą naszą możliwość rozwoju. Ja nie chcę, żeby ktoś nas cofnął o te pięć lat, a może i więcej, żeby ktoś nam znowu zabrał, żeby pozwalał nas okradać, tak, jak pozwalali nas okradać z 50 mld VAT rocznie. Ja nie chcę, żeby wróciła w Polsce taka polityka - oświadczył prezydent.

Ocenił, że „rządy Platformy Obywatelskiej były dla Polski niszczące, trzaskały nasze państwo”. - To już nigdy nie może wrócić - dodał.

06.07.2020. Mniów. Wizyta prezydenta RP Andrzeja DudyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- 100 mld zł zostało przekazanych polskim przedsiębiorcom, po to, żeby ratować naszą gospodarkę, przedsiębiorstwa i miejsca pracy - mówił prezydent Andrzej Duda.

Zapewnił, że jest gwarantem prorodzinnej i propaństwowej polityki. - Chce wspierać polską rodzinę przez różnego rodzaju programy, które dzisiaj realizujemy, a które ja gwarantuje, będą w całości utrzymane - jeżeli dacie mi tę szansę i będę mógł pełnić w naszym kraju urząd prezydenta przez kolejne pięć lat - podkreślił prezydent.

Mówił także o tarczach antykryzysowych, które zostały wprowadzone po epidemii koronawirusa.

- 100 mld zł zostało przekazanych polskim przedsiębiorcom, po to, żeby ratować naszą gospodarkę, przedsiębiorstwa i miejsca pracy, a w szczególności właśnie te miejsca pracy - powiedział Andrzej Duda.

- W powiecie kieleckim zostało przekazane na ręce waszych przedsiębiorców 243 mln zł. 1500 przedsiębiorców dostało 243 mln zł, bo oni mają w swoich rękach ponad 10 tys. miejsc pracy - dodał.

Reklama